“Ethereum Dirençleri Aşamazsa Düşüşe Devam Edecek”

Tecrübeli analist Aayush Jindal, Ethereum için mühim direnç seviyeleri olan 228 dolar ve 230 dolar seviyelerine vurgu yapmış oldu. Ona nazaran ETH, bu eleştiri seviyeleri aşamazsa düşüş trendine devam edecek. Geçtiğimiz günlerde yaşamış olduğu yükselişle beraber bu seviyeleri aşan ETH, tutunmayı başaramamıştı. Şu an bu seviyeler yine kuvvetli birer direnç noktası oluşturmuş durumda.

Jindal, Ethereum için bu seviyelerin aşılmasının peşinden 235 dolar seviyesinin mühim olacağını beyan etti. Bu seviyenin aşılması durumunda ise fiyat geçtiğimiz ay görmüş olduğu düzey olan 250 dolara yaklaşabilir. Tüm bunlara karşın gidişat aşağı yönlü eğilimi destekleyecek halde aşama kaydediyor. ETH fiyatı, sayılan bu üç direnç seviyesinin altında bulunmasının yanında yükseliş için de pozitif yönde sinyaller vermiyor. Uzman isim, 222 dolar seviyesinin altına düşüldüğü takdirde 205 dolarda bulunan destek bölgesine düşmenin şaşırtıcı olamayacağını düşünüyor.

DeFi Projeleri Fena Etkilemiş Olabilir

Bazı uzmanlar, Ethereum fiyatının düşmeye devam etmesini, merkezsiz finans (DeFi) projelerinin son günlerdeki yarattığı etkiye bağlıyor. DeFi projelerinin fiyatlarını yüzde 500 kadar çoğaltması ve piyasanın gündemine oturması, düzgüsel şartlarda ETH için de pozitif yönde sonuçlar doğuracağı düşüncesi hakimdi. Fakat bu projelerin son günlerde düşüş yaşamaları ve haklarındaki negatif düşüncelerin medyaya yansıması ETH için fena bir tesir bırakmış olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.