Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin Japonya’da

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, bugün Japonya’da resmi yetkililer ve kripto para dünyasının tanınmış adları ile buluştu. Japonya Dışişleri Bakanı ile kripto paraları görüşen Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, toplumsal medyada görüşmelerden derhal sonrasında ”Ethereum Japonya ile buluşuyor” ifadelerini kullandığı tweet attı.

Kurucusu olduğu Ethereum son dönemde düşüş yaşamasına karşın bununla ilgili izahat yapmaktan kaçınan ve geçtiğimiz dönem Twitter hesabından ”Parasız Ethereum vermiyorum” mesajlarını ardı ardına paylaşmasından dolayı tepki çeken Buterin, yaşlarının verdiği deneyimsizlik dolayısı ile de itimat sorunlarını bununla beraber getiriyor.

Kullanıcılar Bitcoin’e Güveniyor

Dev yatırımcılar dahil olmak suretiyle kripto para hayatına yatırım icra eden kullananların direkt olarak Bitcoin’e güvendikleri ve öteki kripto paralara güvenleri olmadıkları açık bir gerçek. Zira kripto paralara olan güvenin arttığı son 1 yılda yaşanmış olan düşüşlere karşın dev yatırımcıların sektörde olması ve milyarlarca dolarlık piyasa hacmini elinde tutmaları güvenin tazelenmesini elde eden büyük etken olarak görülüyor. Bazı yatırımcıların ise bir tek Bitcoin‘e bağlı kalmayarak öteki kripto paralara da yatırım yaptıkları elbet görülmesi ihtiyaç duyulan bir gerçek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir