Ethereum’un Pazar Hacmi Bitcoin’i Sollayacak!

Evet, haberin başlığında kullanılan ibare ilk bakışta fazla iddialı benzer biçimde gelebilir. Sadece yurtdışı menşeli fiyat karşılaştırma sitesi Finder.com’un anketine katılan finansal teknoloji liderleri, 2018’in Ethereum için mühim bir yıl olacağını düşünüyor.

12 tane kripto para birimi listede

Site tarafınca meydana gelen anket kapsamında dünyanın dört bir yanından dokuz finansal teknoloji (Fintech) liderinden tam 12 kripto para birimini çözümleme etmeleri istendi. Bu para birimlerinin içinde Bitcoin’e ek olarak pazar hacmi olarak en büyük altcoinler de vardı. Bitcoin Cash, Cardano, dogecoin, Ethereum, EOS, IOTA, Litecoin, Monero, NEO, Ripple ve Stellar listeye dahil oldu.

Uzmanlar bu para birimlerinin 2018 yılı sonundaki toplam pazar hacmini, tek bir altcoinin fiyatını ve öteki performans faktörlerini çözümleme etti.

Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan altcoinler açıklandı!

Ankete katılan 9 uzman, Ethereum ve Stellar‘ı 2018 yılı içinde dikkatle takip edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim iki kripto para birimi duyuru etti. Hatta Ethereum’un pazar hacminin hızla büyüyerek Bitcoin’i sollayacağı da tahminler içinde yer aldı.

Bitcoin yıl sonu 30 bin dolar!

31 Aralık 2018 zamanı için fiyat tahmininde bulunan uzmanlar, Bitcoin’in yıl sonunda 30 bin dolar bandına ulaşacağını öne sürdü. Ethereum’un birim fiyatı ise 2,550 dolar olarak tahmin edildi.

Ethereum geçtiğimiz gece 885.43 dolardan işlem görüyordu ve toplam pazar hacmi 98 milyon dolar civarında. Finansal teknoloji uzmanlarının tahmini ise yıl sonuna dek pazarın 104 milyona doğru yükseleceği yönünde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.