EuropeCoin (ERC) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

EuropeCoin (ERC) Nedir?

ERC: Temel Bilgiler

EuropeCoin, adından da anlaşılacağı şeklinde, Avrupa’da yaygın bir halde benimsenmeye odaklanan benzersiz bir kripto para birimidir. Avrupa genelinde hem çevrimiçi hem de fizyolojik gerçek dünyadaki traderler ile kapsamlı entegrasyonlar yapmayı ve Avrupa Birliği’nin ‘resmi’ kripto para birimi olmayı planlıyor. Birliğin ekonomisini 21. yüzyıla kaydırmayı ve onu ekonomik açıdan daha uyumlu bir birim haline getirmeyi hedefliyor.

ERC Geliştirme

 1. EuropeCoin, NovaCoin’den bir çatal olarak 2014 senesinde piyasaya sürüldü. Başlangıçta, ortalama 137 milyon ERC kripto parasının çıkarıldığı 2 haftalık bir Proof of Work süreci vardı. Sonrasında, senelik %2 ila %15 değişken faiz oranıyla saf bir Proof of Stake mekanizmasına geçti.
 2. Bununla beraber, 2016’da yeni bir geliştirici olan Matthias Klees altında, bu kripto  para tamamen yenilenmiş ve tekrardan başlatılmıştır. Şimdi, Bitcoin kod tabanına dayanan ve HOdlcoin’den çatallanan saf bir PoW kripto parasıdır.

EuropeCoin’in Yararları Nedir?

ERC Teknolojisi

 1. Proof of Work (PoW) düşünce birliği mekanizması, blockchain uygulamaları için BTC de dahil olmak suretiyle birçok kripto para birimi tarafınca kullanılan popüler bir yaklaşımdır. PoW’da bir madenci, bir problemi çözmek için karmaşık matematiksel algoritmalarla hesaplama enerjisini ve zamanı kullanarak karmaları hesaplamalıdır. BTC şeklinde daha büyük kripto paralar için güçlük, tek başına bir madencinin bir bloğu başarı göstermiş bir halde çıkarmasının neredeyse olanaksız olduğu noktaya terfi etti. EuropeCoin, ASIC’lere ve GPU’lara dirençli ve CPU madenciliği için oldukça daha verimli olan hususi bir PatternSearch algoritması kullanır.
 2. ERC, düğümlerin ek olarak her bloktaki tüm çıktılarda (bakiyeler) bileşik faizle ödüllendirildiği hususi bir PoW uygulaması kullanır. Bu, tıpkı düzgüsel bir banka hesabı şeklinde, ERC blok zincirindeki bir kullanıcının ERC bakiyelerinde bileşik faiz kazanabileceği anlamına gelir. Bu, Proof of Stake protokolündeki stake etmeye benzer. Sadece buradaki uygulama ve tesir farklıdır. Kullananların kripto paralarını açıkça yatırmaları gerekmez. Bir tek bakiyeleri üstünden %2,43 oranında bileşik faiz alırlar ve 30 günlük limit, kripto paraları uzun süre tutmayı caydırır.
 3. EuropeCoin, Kimoto Gravity Well güçlük ayarlama algoritmasının benzersiz bir ikili uygulamasını kullanır. Bu, ERC’nin oldukça duyarlı ve dinamik bir blok zincirine haiz olmasını sağlar. Ek olarak buna ek olarak bloklar içinde yalnız 5 dakika ile ağdaki yüke nazaran neredeyse gerçek zamanlı güçlük ayarlamaları yapılır.
 4. Vadeli para yatırma hususi durumunu kullanarak, kullanıcılar bir yıla kadar belirli oranda tokenı kilitleyebilir. Bu yalnız arzı azaltmakla kalmaz. Böylece kripto paranın fiyatını ve kıymetini arttırmaz, hem de üretilecek faizi hesaplamak için düğümün emek harcama süresini kullanarak ağı güvence altına alır. Kullanıcı, ağın güvenliğini sağlama karşılığında ERC’de bir yıl süresince maksimum %5 faiz oranıyla ödüllendirilir.

EuropeCoin Ana Özellikler

 1. Benzersiz amaç – ERC, yüzlerce altcoin içinde başka bir kripto para birimi olmasının haricinde, somut bir amacı olan birkaç paradan biridir. Avrupa Birliği ekonomisini, ticaretin hem Avrupa Birliği içinde hem de dünya genelinde merkezi olmayan ve güvenli bir halde anında gerçekleştiği blockchain tabanlı teknolojiyle büyütmeyi hedefliyor. Bu, her insanın uzun sözleşmeler yada tecim kısıtlamaları ile uğraşmadan Birlik ile işlem yapabileceği ve tecim yapabileceği, hakikaten sınırsız ve dağıtılmış bir iktisat yaratacaktır.
 2. Tertipli kullanıcılar için benimsemesi kolay – ERC, ‘hesabınızdaki’ (cüzdan) bakiye için bileşik faiz ve hatta vadeli mevduatlar, şu demek oluyor ki durağan(durgun) mevduatlar şeklinde, düzgüsel, gerçek dünya bankacılık kuruluşuna benzer birçok özelliğe haizdir. Bu kavramların teknik bilgisi olmayan kişiler için anlaşılması oldukça kolaydır. Halk tarafınca güçlük çekilmeden yada dik bir öğrenme eğrisi olmaksızın hızla benimsenebilir.
 3. FinanceCloud API – EuropeCoin’in en yenilikçi özelliği, geliştirici ekibi tarafınca geliştirilen FinanceCloud API’sidir. Bu değişen teknolojinin, fiat ve blok zinciri tabanlı para birimlerinin ekonomilerini birleştirmek için merkezi olmayan, eşler arası ve en önemlisi kripto para biriminden bağımsız bir çözüm olması amaçlanıyor. Bu geliştirme içi hizmet, cüzdan bakiyelerinden DApp’lara ve akıllı sözleşmelere kadar bir kullanıcının blok zincirindeki tüm varlıklarını yönetmek için merkezi, bulut tabanlı bir çözüm sağlamayı amaçlamaktadır. Ek olarak, geleceğin ekonomilerini hakikaten merkezden uzaklaştıran çapraz blok zinciri işlemlerine ve DApp’lere izin vermek için para biriminden bağımsız bir API sağlayacak.

EuropeCoin Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

EuropeCoin Iyi mi Satın Alınır?

ERC, Bittrex, Coinexchange ve CREX24 şeklinde borsalarda satın alınabilir ve takas edilebilir, Bittrex hacim olarak en büyüğüdür.

ERC Depolama

ERC cüzdanı resmi GitHub yayınlarından indirilebilir.

EuropeCoin’in Öteki Kriptolardan Farkı Nedir?

 1. Gerçek dünya odaklı kripto para birimi – EuropeCoin, öteki bir çok altcoin’den değişik olarak, bilhassa gerçek dünyada aynı fiat para biriminin kullanılması amacıyla geliştirilmektedir. Avrupa’daki tüccarları ve perakendecileri ödeme ağ geçitleri vesilesiyle ERC ağına entegre etmeyi planlıyor. ERC, kripto para birimlerinin mevcut ekonomimize entegrasyonunu teşvik etmek için adımlar atan ilk kripto paralardan biridir. ERC bunu, siviller ve hükümet içinde ERC şeklinde kripto para birimlerinin benimsenmesini ve kullanılmasını teşvik etmek için Belçika’da bağımsız bir kripto para savunucuları lobisi kurarak başardı.
 2. Yeni ve büyüyen bir kripto para – Bir çok altcoin oldukça eski, neredeyse BTC yada ETH kadar eski olsa da, ERC nispeten yenidir. Ek olarak birçok revizyonundan sonrasında, eski ve hatalı kod tarafınca tıkanmayan bir kod tabanı lüksüne haizdir. Öteki projelerdeki geliştirme süresinin bir çok, oldukça eski olan koddaki hataları gidermeye ve daha yeni güncellemelerin ve eklemelerin eski kod tabanının işlevselliğini bozmamasını sağlamaya gider. Karşılaştırıldığında, ERC kod tabanı oldukça daha hafiftir ve yapılandırılması ve geliştirilmesi daha kolaydır. Bu da onun daha kısa güncelleme döngüleri ve oldukça daha sorunsuz bir yükseltme süreci sağlar.
 3. Yenilikçi özellikler – Kuvvetli güçlük tekrardan ayarlama algoritması ve düşünce birliği mekanizması şeklinde benzersiz ERC teknolojisi, onu çoğunlukla daha büyük bir paranın kod tabanını kopyalayan öteki altcoinlerden oldukça değişik kılar. FinanceCloud API şeklinde tanıtılması planlanan yenilikçi özellikler, ERC’yi öteki birçok jenerik altcoinin önüne koydu.

EuropeCoin’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

 1. Yeni geliştirme ekibi ve yenilenen gücü ile EuropeCoin, sık sık güncelleme yapma mevzusunda oldukça etken olmuş ve sadık bir kullanıcı tabanı kazanmıştır. ASIC direncine haiz CPU dostu bir algoritma şeklinde şeyler de fiyatlarda gelecekteki potansiyel artışta temel faktörlerdir.
 2. Bununla beraber, birden fazla gözden geçirme geçmişi, onu Gulden (NLG) şeklinde öteki, daha tutarlı, konum tabanlı altcoinlerden birazcık daha azca güvenilir kılar.
 3. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak, onların organik değişken doğasına tabidir. Bununla beraber, ERC’nin Avrupa sakinlerine benzersiz çekiciliği ve Avrupa ekonomisine kripto para birimleri vesilesiyle yatırım yapmak isteyenlerin ihtimaller içinde ilgisi, yatırım için garip bir değerlendirme haline getiriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.