Exclusive Coin (EXCL) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Exclusive Coin (EXCL) Nedir?

Exclusive Coin, her şeyden ilkin gizliliğinize kıymet veren, sadece kullanımı da kolay olan bir kripto para birimidir. Mevcud birkaç masternod kripto parasından biridir. Exclusive Coin, halihazırda 5 yaşlarında olan bir blockchain ile eski kurulmuş bir kripto paradır.

Exclusive Coin: Temel Bilgiler

Exclusive Coin, piyasadaki birçok dijital para biriminden biridir. Eski bir yerleşik para birimi olan Exclusive Coin, hala piyasadaki oldukça azca sayıda masternode kripto parasından biridir.

Saydam bir kripto para birimi olarak köklü bir üne haiz merkezi olmayan bir dijital paradır. Yalnızca kullanımının kolay olması ile değil, bununla beraber kullananların gizliliğine de öncelik vermesi ile ön plana çıkmaktadır.

Exclusive Coin (EXCL) Geliştirme

EXCL, 2014 senesinde Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) karması olarak başlatıldı. ICO’su 60 milyon tokenla başlatıldı. Sadece, en büyük borsası Cryptsy’nin çöküşüyle ​​milyonlarca token kayboldu. Şirket o zamandan beri faaliyetine sıfırdan başladı ve tüm işleyişi Proof of Stake’ye kaydırdı.

Exclusive Coin’in Yararları Nedir?

Exclusive Coin Teknolojisi

Exclusive Coin, blockchain’i çalıştırmak ve blokları aktarmak için bir bilgisayar cüzdanı kullanan bir masternode platformudur. Süratli ödemelerin yapılmasının yanı sıra, tüm işlemlerin hususi ve güvenli olmasını da sağlar.

Exclusive Coin, enflasyonist bir para birimidir ve kullanıcılarına senelik %2 PoS sunar.

Exclusive Coin, işlemleri tamamen anonim ve izlenemez hale getirmek için DarkSend protokolünü kullanır. DarkSend, girdi ve çıktıların yönünü ilgili taraflar haricinde kimsenin bilmediği bir hale getirmek için iki yada daha çok işlemi karıştıran bir coin karıştırma tekniğidir.

Exclusive Coin İşlem Süreci

Exclusive Coin ile işlem yapma süreci öteki altcoinlere benzer. Kullanıcılar ilk olarak EXCL’in resmi internet sayfasını ziyaret etmeli ve cüzdanı indirmelidir. Hemen sonra istemleri takip edebilir ve cüzdanı kurabilirler.

Kurulum tamamlandıktan sonrasında, USD yada öteki herhangi bir kripto para birimi karşılığında EXCL satın alabilirsiniz. Yapmak istediğiniz işlemin detaylarını doldurmanız gerekecektir. Her işlem için bir genel ve bir hususi anahtar alacaksınız. Bu anahtarlar güvenli bir halde saklanmalıdır.

İşlem imzalandıktan sonrasında, ağ doğrulama işlemini gerçekleştirir ve tarama tamamlandıktan sonrasında ödemeyi bitirir.

Exclusive Coin Ana Özellikleri

  1. Kolay Madencilik: Exclusive Coin, PoS sistemini kullanır ve madencilik enerjisini bir madencinin elinde tuttuğu token sayısına bağlar. Böylece, PoW sisteminin karmaşık madencilik prosedürünü ortadan kaldırmış olur.
  2. Açık Kaynak: Masternod platformu hem parasız hem de açık kaynaklıdır. GitHub’dan indirilebilir. Şirket, kullananların gelecekteki gelişim için içgörülerini elde etmek için Discord vasıtasıyla topluluklarıyla etkileşim oluşturmayı hedefliyor.
  3. Hız: Onay süresini azaltarak Exclusive Coin daha süratli işlemler sunar. EXCL ile bekleme süresi oldukça daha azdır ve kullanıcılar süratli ödeme yapabilirler.
  4. Merkezi Olmayan: Öteki birçok kripto benzer biçimde, Exclusive Coin de herhangi bir merkezi sunucu olmadan merkezi olmayan bir sistem üstünde çalışır.

Exclusive Coin Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

Exclusive Coin (EXCL) Satın Alma

EXCL’i direkt Exclusive Coin cüzdanından satın alabilirsiniz. EXCL satın almanıza müsaade eden Bittrex, CryptoBridge, OpenLedger, Upbit ve CoinExchange benzer biçimde kripto para borsaları vardır. EXCL ile USD, BTS, ETH ve CNY ile işlem yapabilirsiniz.  

Exclusive Coin (EXCL) Depolama

Exclusive Coin’in resmi internet sayfası, cüzdanını indirme seçeneği sunar. Herhangi bir işletim sisteminden paralarınıza erişmenize izin vermek için Windows, Mac OS ve Linux benzer biçimde birden oldukça platformla uyumludur. Ilkin cüzdanı indirmeli ve kayıt işlemini gerçekleştirmelisiniz. Cüzdanı kurduktan sonrasında, BTC yada ETH benzer biçimde bazı kripto para birimleri ekleme işlemi yapabilirsiniz. Hemen sonra kriptolarınız karşılığında EXCL satın alabilir ve bu cüzdanda güvenle saklayabilirsiniz.

Exclusive Coin (EXCL) Öteki Kripto Para Birimlerinden Iyi mi Farklıdır?

Öteki kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında, Exclusive Coin bazı benzersiz özellikler sunar.

-Masternodlar vasıtasıyla çalışan oldukça azca sayıdaki kripto para birimlerinden biridir.

-BitCoin bir PoW sistemi üstünde çalışırken, Exclusive Coin, bununla beraber tam Proof of Stake coin olarak da çalışır.

-Ek olarak, kullanıcılarının tanımlanamayan işlemler yapmasına izin vermek için DarkSend teknolojisini kullanır.

Exclusive Coin’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Exclusive Coin, ilk çöküşünden bu yana, kripto pazarına bir kez daha girme mevzusunda oldukça başarıya ulaşmış oldu. Önder geliştiricisi Kingscrown, kripto işlemlerinde gizliliği çoğaltmak amacıyla bu altcoin’i geliştirdi. HBN, COL ve LGD benzer biçimde öteki kripto para birimleriyle emek harcama deneyimi olan uzman bir geliştiricidir. Exclusive Coin, EXCL coinleri karşılığında indirimli fiyatlarla sunulan ürünlerle kendi hedef pazarına haizdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.