Fed/Bullard: Kripto Paralar ABD Finansal Sistemini Değiştiriyor

St Louis Fed (Merkez Bankası) Başkanı James Bullard, kripto paraları hedef aldı. Bullard yapmış olduğu açıklamada kripto paraların ABD döviz sistemini, fiyatlarda istikrarsızlığa ve yasal olmayan eylemlere niçin olabilecek şekilde değiştirdiği belirtti. Ejinsight.com’un haberine bakılırsa James Bullard, Cuma günü katılmış olduğu bilimsel nitelikli bir konferansta yapmış olduğu sunumda şu uyarılarda bulunmuş oldu:

Mevcut durum, ABD döviz sisteminin düzensiz bir duruma doğru sürüklenmesi olarak tanımlanabilir. Tüketicilerin ve işletmelerin, mahalli piyasada değişik fiyatlarla aynı anda işlem gerçekleştirilebilen birden fazla paranın oluşmasına yol açacak düzensiz para sisteminden hoşlanmayacakları söylemek mümkün.

James Bullard gerçek dünyada yeni oluşturulan söz mevzusu işlemlerin yasal olmayabileceğini yada kısmen yasal olabileceği mevzusunda uyardı. James Bullard’ın açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

Kripto paralar, piyasa merkezli borsalarda iyi mi işlem yapılacağı yönündeki toplumsal probleminin iyi mi çözülebileceğine yönelik yolda bizi yanlış tarafa itiyor olması olası.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.