FED: Vadeli İşlemler Bitcoin’i Düşürdü

ABD Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) araştırmacıları Bitcoin’de yaşanmış olan düşüş ile ilgili olarak araştırmalar yapmış oldu. Yaptıkları araştırmalar sonucunda Bitcoin’de yaşanmış olan düşüşlerin sebebinin arkasında yatan sebebi gören Washington yönetimine  bağlı araştırmacılar, bununla beraber vadeli işlemler dolayısı ile düşüş yaşayan kripto paraların daha çok düşüş yaşamasının beklenmediğini ve gelecekte oldukca daha çok fiyat artışının beklendiği şeklinde araştırma sonrası izahat yaptılar.

ABD Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) araştırmacılarının yapmış olduğu bu araştırma ile beraber geleceğe dair araştırmaların önünü açarken, kredili işlemlerde olduğu suretiyle Bitcoin dünyasında da vadeli işlemlerin zarar ve düşüşleri bununla beraber getirmiş olduğu kanıtlanmış oldu.

Bitcoin Düşmüyor, Aksine Yükseliyor

Bitcoin son dönemde düşüş nedir bilmiyor, desek yanlış olmaz. Zira devamlı olarak bir yükseliş içinde olan ve 10.000 dolar sınırına dayanan Bitcoin’in şimdilerde bu 10.000 dolar sınırını geçmesi de an meselesi olabilir. Yatırımcıların bu süreçte mecburi bir durum haricinde ellerinde bulunan yatırımlarını satmaması da gelecekte daha çok kazanç sahibi olmalarının önünü açacak benzer biçimde görünüyor.

  • Yatırım tavsiyesi durumunda değildir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.