FED Yetkilisi: Kripto Paralar Hakkında Sert Önlemler Alınmalı

ABD Ulusal Biriki Bankası (FED) Minneapolis bölgesi başkanı Neel Kashkari, kripto paralara dair yapmış olduğu açıklamada en kısa zamanda kripto paralar hakkında derhal adım atılması icap ettiğini ve yasaklar uygulanması icap ettiğini açıkladı. Bitcoin ve öteki kripto paralar hakkında son birkaç dönemdir ciddi dolandırıcılık vakalarının yaşandığı ve bu vakaların haberlere yansıdığını ifade eden Neel, daha çok fena vaka yaşanmadan ilkin yasal yaptırımlar uygulanmasından yana olduklarını ve bu mevzuda yeni yasal adımlar atılmasının önünde engel olmadığını deklare etti.

ABD’nin en mühim kurumlarından birisinin yetkilisi tarafınca meydana getirilen bu açıklamada ”kripto paralar kesinlikle dolandırıcılık ve benzer vakalara karşı önlemler alınması gerekiyor. Eğer ki yasal önlemler alınmaz ise ciddi sıkıntılar yaşanabilir” benzeri ifadeler kullandı.

ABD Önlemler Almak İstiyor Mu, İstemiyor Mu?

ABD’den bazen kripto paralar hakkında oldukça değişik açıklamalar yapılıyor. ABD‘den meydana getirilen bu açıklamalar çoğu zaman pozitif yönde ve negatif yönde olmasına karşın FED yetkilisi kişiler tarafınca meydana getirilen açıklamalar büyük ehemmiyet taşıyan açıklamalar olarak gösteriliyor. FED’in kripto paralar mevzusunda önlemler alabilecek güce haiz olduğu, ABD’nin atacak olduğu adımların ise dünyada kripto paraların sektörünün pozitif yönde ve negatif yönlenmesine sebep olabilecek olduğu bilinmekte. FED’in daha ilkin kripto paralar ile ilgili şu aşamada ciddi tedbir alma gereksinimi duymadığı açıklanmış ve kripto paralar ile ilgili ciddi problemlerin olmadığı FED yöneticisi ve öteki yetkilileri tarafınca paylaşılmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.