FedEX Blockchain Teknolojisine Hazır

Amerikan nakliye devi ve dünyanın en büyük lojistik şirketlerinden bir tanesi konumunda olan FedEx gelecek dönemde blockchain temelli sistemlere geçebilecek olduklarını ve bu sayede tüm maliyetlerin en düşük seviyeye inebileceğini deklare etti. Amerikan şirketi FedEx CEO’su Frederick Smith ile CIO Robert Carter, blockchain teknolojisinin oldukça ileri nesil bir teknoloji olduğuna değinerek, bu mevzuda kendilerinin blockchain teknolojisine geçmeye hazır olduklarını deklare etti.

Tüm dünyada kripto paralardan daha oldukça kıymet ve ilgi gören blockchain teknolojisi ile ilgili Amerikan şirketlerin açıklamaları oldukça oldukça fazla kıymet ve ilgi görüyor. Bu sayede dünyanın en büyük şirketlerinin blockchain teknolojisine geçmesi hem mali gücün daha oldukça dengelenmesi ve elden çıkan paranın daha oldukça azalmasını sağlayacak bir etken olarak görülürken, bir diğeri taraftan ise daha kolay işlemler adına tercih edilecek bir teknoloji olarak gösteriliyor.

DHL, UPS ve Ötekiler Kullanabilir

Nerede ise Türk firmalar tarafınca kullanılmayan blockchain teknolojisinin DHL, UPS ve diğeri firmalar tarafınca gelecekte kullanılması ümit ediliyor. Zira blockchain teknolojisine ilginin aşırı yoğun bulunduğunu belirtelim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.