Florida Eyaleti Hacker’lara 600 Bin Dolarlık Bitcoin Ödeyecek: İşte Nedeni?

Florida eyaletine bağlı minik bir kent, fidye yazılımı saldırısına uğradı.  Kent, hacker’ların bilgisayar sistemleri üstünde kontrolü ele geçirmesinin peşinden fidye olarak 600 bin dolarlık Bitcoin ödemeyi kabul etti.

Hacker’lara 65 Bitcoin Gönderilecek

Palm Beach Post’un Pazartesi günkü haberine nazaran Riviera Beach Belediye Konseyi, oy birliğiyle şehrin bilgisayar ağına tam erişimin tekrardan kazanılması umuduyla hacker’lara ortalama 592.000 dolar değerinde 65 bitcoin ödenmesini onayladı.

Ortalama iki hafta ilkin gerçekleşen siber hücum kentin tüm bilgisayar ağını kullanılamaz hale getirmişti. Belediye meclisi e-posta ve telefon servislerine erişemiyordu. Polis departmanı ise trafik tutanakları için eski usül kağıt sistemine dönüş yapmış oldu.

Ödemenin yapılmasının peşinden, bilgisayar korsanlarının gizyazı çözme anahtarını yetkililerle paylaşması planlanıyor sadece bunun gerçekleşeceğine dair hiçbir güvence yok.

Bu tarz şeyleri da okuyabilirsiniz:

Röportaj: Selcoin’den Libra, Bakkt ve Blok Ödülü Yarılanmalarına İlişkin Mühim Açıklamalar

Feysbuk’un Kripto Para Birimine İlişkin Detaylar Netleşti: Libra & Calibra

Eski SEC Direktörü Uyardı: Binance’in Başı Kötü Halde Derde Girebilir

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.