Florin (FLO) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Florin Nedir?

FLO: Temel Bilgiler

Florin, blockchain teknolojisini kullanan, merkezi olmayan, eşler arası, güvenli ve ticareti yapılabilen bir kripto para birimidir. Yalnızca BTC yada ETH benzer biçimde daha popüler kripto paraların tekrardan kullanımı olan öteki bir çok altcoin’den değişik olarak Florin, blockchain teknolojisini bir tek kripto para biriminden ayrı olarak mesajlaşma hizmetleri ve veri depolama ve aktarma hizmetleri benzer biçimde çeşitli uygulamalar için kullanmayı hedefliyor.

Florin Geliştirme

Florin, 17 Temmuz 2013’te piyasaya sürüldü. Bitcointalk.org forumlarında geliştirici Skyangel tarafınca başlatıldı. Florin coin’i geliştirmenin sebebi, blockchain teknolojisinin uygulamalarını kripto para kullanarak işlemleri kolaylaştırmanın ötesine taşımaktı. FLO için hiçbir ICO yada ön hazırlık yapılmadı.

Florin’in Yararları Nedir?

FLO Teknolojisi

Florin coin, Litecoin’den bir çataldır. Bundan dolayı,Proof of Work mekanizmasının ve Scrypt karma algoritmasının kullanımını LTC kod tabanından devralır.

Sadece, aşağıdakileri içeren özelliklere izin vermek için kodda mühim değişimler yapılmıştır:

– Florin blok zincirinde Merkezi Olmayan Uygulamalar (DApps) çalıştırmak,

– Daha kısa blok süresi,

– Büyük oranda mümkün olan maksimum FLO tokenı,

– Daha süratli bir güçlük ayarlama algoritması,

– Daha uzun blok ödül yarılanma süresi.

Proof of Work (PoW) düşünce birliği mekanizması, blockchain uygulamaları için BTC de dahil olmak suretiyle birçok kripto para birimi tarafınca kullanılan popüler bir yaklaşımdır. PoW’da bir madenci, bir problemi çözmek için karmaşık matematiksel algoritmalarla hesaplama enerjisini ve zamanı kullanarak karmaları hesaplamalıdır. Bir madenci matematik problemini çözmeyi başarırsa, blok zincirinde başarıya ulaşmış bir halde bir blok çıkarmış olur ve bir blok ödülü alır. BTC benzer biçimde daha büyük kripto paralar için, güçlük, bir tek başına madencinin bir bloğu başarıya ulaşmış bir halde çıkarmasının neredeyse olanaksız olduğu noktaya terfi etti.

Florin’in blockchain teknolojisine yapmış olduğu ilk yenilikçi eklemelerden biri, bir coin işlemine bir bildiri ekleme ve bunu işlemle beraber blockchain’e yayınlama kabiliyetiydi. İşlem yorumu olarak adlandırılan bildiri, 528 karaktere kadar sınıra haiz herhangi bir şey olabilir. Bu, işlem yorumlarının FLO blok zincirindeki kripto para işlemlerinin merkezi olmayan, değişmez ve kalıcı tanımlayıcı kayıtları olarak hareket edebileceği, kurcalamaya karşı güvenli ve blok zincirindeki hepimiz tarafınca görülebileceği anlamına geliyordu.

SegWit, FLO’da halihazırda uygulanmış olan, BTC için tavsiye edilen bir yumuşak çataldır. SegWit, işlemlerin şekillendirilebilirliğine karşı korumaya müsaade eden ve ek olarak madencilerin sayısı arttıkça ağ ölçeklendirme sorunlarını halleden Segregated Witness’ın kısaltmasıdır. SegWit bunu blok boyutu sınırını artırarak yapar, bu da ağ kapasitesini ve madencileri destekleme kabiliyetini ve ek olarak DApp’ler yada blok zincirinin üstünde akıllı sözleşmeler benzer biçimde ikincil uygulamaları destekleme kabiliyetini artırır.

Açık Endeks Protokolü, herhangi bir dijital içerik için merkezi olmayan, eşler arası, güvenilir ve güvenli bir yayınlama, dağıtım ve ödeme belirtmek için FLO blok zinciri üstünde geliştirildi ve blok zinciri teknolojisinin yardımıyla uygulandı. Bu dağıtılmış dosya indeksleme, depolama ve dağıtım biçimi, blok zinciri dünyasında devrim niteliğindedir ve içinde ne olduğu kurcalama ve sansürden korur. Florin, 40 saniyelik fazlaca süratli blok oluşturma oranına izin vermek için temel almış olduğu kodu geliştirir. Bu, yeni blokların işlemleri doğrulamak için öteki kripto para birimlerine kıyasla fazlaca daha azca süre almış olduğu anlamına gelir. Bununla beraber FLO madenciliğinin geleneksel blockchain uygulamalarından fazlaca daha süratli olduğu anlamına gelir.

Süratli ve verimli bir güçlük ayarlama algoritması (her bloktan sonrasında ağın zorluğunu ayarlayan), üst düzey donanımlara yada Uygulamaya Hususi Tümleşik Dönem (ASIC) kurulumlarına haiz madencilerin ağın büyük bir bölümünü yönetmesine izin vermeyerek ağda adaleti teşvik eder. BTC yada LTC’nin aksine ağ. Blok ödülü, her 800.000 blokta bir yarıya indirilen 100 FLO’dur. Bu, ortalama olarak yılda bir olur. Maksimum FLO sınırı, 160 milyon olan BTC’ninkinden fazlaca daha yüksektir. Mevcut dolaşımdaki arz 137 milyon civarındadır.

FLO Özellikleri

  • İşlem meta veri depolaması – Florin blok zinciri, ağdaki herhangi bir madeni para işlemine eklenecek bir işlem açıklamasını destek sunar. Bu, herhangi bir işlemle beraber güvenli ve kurcalamaya karşı korumalı açıklayıcı bir kaydın kaydedilmesini sağlar.
  • Blockchain tabanlı içerik dağıtımı – Alexandria, FLO blok zinciri üstünde eşler arası, merkezi olmayan ve açık kaynaklı bir kitaplıktır. Ses, video ve e-kitaplardan podcast’lere, tariflere ve hatta 3B baskı şablonları benzer biçimde şeylere kadar her türden içeriğe mıknatıs bağlantılarının bir toplayıcısı görevi görür. Bu, içerik oluşturucuların medyalarını blok zincirinde kalıcı bir kayıtla sansürsüz olarak kendi şartlarına bakılırsa dağıtmalarına olanak tanır.
  • Fazlaca çeşitli Merkezi Olmayan Uygulamalar (DApps) desteği – FLO blok zincirinin LTC yada BTC’ye bakılırsa iyileştirilmesi, merkezi olmayan ve oldukça güvenli bir halde Flo blok zincirinde çalışabilen DApps benzer biçimde genişletilmiş blok zinciri teknolojisi uygulamalarını desteklediği anlamına gelir. TokenFM benzer biçimde bir takım DApp halihazırda geliştirilmiştir. TokenFM, sanatçıların şarkılarını tokenlara dönüştürmelerine ve tokenların özgür bırakılması için tam fiyat ve miktar belirlemelerine olanak tanıyan bir müzik dağıtım hizmetidir.
  • Blocknet Desteği – Florin, tamamen merkezi olmayan ve güvenilirken, kesintisiz, eşler arası ve son aşama güvenli veri aktarımına ve / yada bireysel, ayrı blok zinciri ağları içinde müsaade eden devrim niteliğindeki yeni bir protokol olan Blocknet’i destek sunar. Bu protokol, FLO blok zincirinin yeni nesil çapraz blok zinciri merkezi olmayan uygulamaları, akıllı sözleşmeleri ve geniş blok zincir ağının ve mevcut hashing gücünün verimli kullanımını desteklemesine olanak tanıyacak.
  • Geliştirilmiş blok zinciri teknolojisi – Florin’in blok süresi, bloklar içinde yalnızca 40 saniye ile öteki altcoinlerin çoğundan fazlaca daha hızlıdır. Güçlük, ileri teknoloji teçhizata haiz madencilerin ağı fazlaca fazla denetim etmesini önlemek için her blokta ayarlanır.

FLO Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

FLO Satın Alma

Florin, Bittrex, hacim olarak en büyüğü olan Bittrex, Poloniex ve Nova Exchange benzer biçimde çeşitli borsalarda satın alınabilir ve takas edilebilir. Florin ek olarak CPU yada GPU tabanlı madencilik yazılımı yada ASIC’ler kullanılarak da çıkarılabilir. Flo ek olarak resmi foruma katkıda bulunarak yada teslim edilen mallar yada sunulan hizmetler karşılığında da kazanılabilir.

FLO Depolama

Birden fazlaca masaüstü platformunu destekleyen resmi FLO cüzdanı web sitelerinden indirilebilir. Florin, LTC kod tabanına dayandığından, LTC’yi destekleyen herhangi bir cüzdan da büyük olasılıkla FLO’yu destekleyecektir. Litevault, yenilikçi, güvenilir bir tarayıcı tabanlı cüzdan olduğundan, öteki çevrimiçi cüzdan sahiplerinin haiz olduğu gücü ortadan kaldırır.

Florin’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

FLO parasının LTC ve BTC’den geliştirilmiş teknolojik altyapısı, ona öteki altcoinlere bakılırsa bir avantaj sağlayarak daha çok şahıs tarafınca benimsenme olasılığını artırıyor.

DApp’ler ve akıllı sözleşmeler benzer biçimde gelişmiş blok zinciri teknolojisi uygulamaları desteği, gelecekte daha çok kullanıcı tarafınca benimsenmesi için kuvvetli bir durum sağlar.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak, kendi naturel değişken doğasına doğal olarak olsa da, Florin’in sık gelişimi ve yenilikçi teknolojisi, yatırım için daha derin bir incelemeye kıymet kılar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.