Fransa Maliye Bakanı: BTC Kara Para Aklama İçin Kullanılabilir

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, G20 toplantısında Almanya ile beraber öteki üye ülkelere kripto paraların konuşulması adına devamlı olarak baskı yapmış ve G20 toplantısında kripto paralara geniş bir oturum ayrılmıştı. Şimdilerde ise Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire tarafınca bugün meydana getirilen açıklamaya gore kripto paralar ile ilgili düzenlemeler yapılması gerektiği, eğer ki düzenleme yapılır ise kara para aklama ve vergi kaçırma sorunlarının engellenebilecek olduğu açıklamasında bulunulmuş oldu.

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, gelecek dönemde Merkez bankaları tarafınca kendi ülkelerine ilişkin kendi istedikleri birim ve oranda kripto para çıkarabilecek olduklarını, sadece bunun için şimdiden bazı önlemlerin alınmasının fazlaca mühim bulunduğunu açıkladı.

Yasal Düzenleme Koşul

Yasal düzenlemelerin ne olursa olsun yapılması gerektiğine değinen Maire, bu mevzuda eğer ki yasal düzenlemeler yapılmaz ise kripto paraların gerçek ve iyi yüzünün fena yüzünün fazla olabilecek olması dolayısı ile gölge düşürebilecek bulunduğunu deklare etti. ABD, Fransa ve Almanya ile beraber birçok ülke kripto paralara yönelik olarak önlemler alırken, bazı ülkelerde ise düzenlemelerin son aşamasına gelinmiş durumda. AB üyesi ülkelerin kararları ortak alma isteklerinden dolayı kararlar bazen geç alınabiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.