FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Yeni Spot Kripto Para Borsasını Duyurdu

Çoğunlukla Asya pazarına hizmet veren kripto para türev borsası FTX, ABD’de kendi spot kripto para borsasını başlatmayı planlıyor.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Pazartesi günü The Block’a verdiği demeçte, ABD borsasının şu anda beta testinde bulunduğunu ve Mayıs ayı başlarında resmi bir lansmanı hedeflediklerini doğruladı.

FTX.US web sayfasına bakılırsa, yeni borsa halihazırda ABD Mali Suçları Önleme Ağı’nda (FinCEN) kayıtlı görünüyor ve çeşitli eyaletlerden eyalet düzeyinde etkinlik gösterebilmek suretiyle lüzumlu lisansları almaya çalışıyor. Eğer FTX yeni borsasıyla New York’taki kullanıcılara da hizmet vermek istiyorsa bunun için FTX’in bir BitLicense başvurusu yapması gerekecek.

FTX.US, FTX türev borsasından ayrı bir sipariş defteri tutacak. Şu anda platform  BTC/USD, BCH/USD, ETH/USD, LTC/USD, PAXG/USD ve USDT/USD  işlem çiftlerini sunuyor. Bankman-Fried, resmi lansmandan ilkin daha oldukça varlık listelemek istediklerini deklare etti.

Mayıs 2019’da piyasaya sürülen FTX, Binance’in de desteğini alarak süratli bir halde popülerlik kazanmıştı.FTX’in kaldıraçlı işlem platformunun 24 saatlik işlem hacmi ise 728 milyon dolar olarak kaydedildi. Kaldıraçlı işlem platformu şu anda Asya pazarına hizmet veriyor ve ekibinin çoğunluğu Hong Kong’da bulunuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.