Gayrimenkule Dayalı Kripto Para Birimi Çıktı: SwissRealCoin

İsveçre merkezli yeni start-up şirketi Crypto Real Estate AG, İsveç’in kurumsal gayrımenkul sektörüne dayandırılan yeni bir kripto para birimini tanıttı. SwissRealCoin (SRC) adını taşıyan bu kripto para, tıpkı doların altına dayalı olması benzer biçimde emlak sektörüne dayalı olacak. Firmanın hayata geçirmeyi düşündüğü platform ile taşınmaz mal varlıkları blockchain ağına taşınacak, bu sayede yatırımcılar İsveç’in gayrımenkul pazarına bu ağ üstünden erişim sağlayabilecek.

Blockchain teknolojisinin kullanılması yardımıyla İsveç gayrimenkul sektörü için portfolyo yönetimininde şeffaflık ve verimliliğin daha da artması planlanıyor.

Halihazırda dünya genelinde kripto para yatırımcıları tarafınca satın alınan ve gerçek mal varlıklarına dayandırılan birçok para birimi mevcut. Stablecoin olarak adlandırılan bu kripto paralar emlak, altın, petrol ve hatta nakit para birimlerine dayandırılabiliyor. Bu para birimleri mevcut basit kripto para birimlerine karşı garip bir alternatif olarak pazardaki yerini almış durumda.

Gelecek vaat ediyor

SRC tokenin gelecek vaat ettiğini söyleyebilmek mümkün. Bundan dolayı bu kripto para birimi, dünyanın en emin ve sağlam pazarlarından biri olan İsveç’in gayrımenkul sektöründen destek alıyor.

SwissRealCoin’in ICO’su 23 Mart tarihinde başlamış olacak ve 13 Haziran geçmişine kadar sürecek. 1 Mart tarihinden itibaren ön kayıtlar açılacak ve yatırımcılara yüzde 25 bonus dağıtılacak. ICO döneminde 150 milyon coin satışı gerçekleştirilecek, toplamda ise piyasaya 1 milyar SRC token dağıtılacak. Halka arzdan toplanan para ile İsveç genelindeki gayrımenkul varlıklarına yatırım yapılacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.