Golden Cross Görüldü, Bitcoin 10 Bin Doların Üzerine Yükseldi: İşte Detaylar

Birkaç haftadır stabil bir halde hareket eden Bitcoin’in üç günlük grafiğinde uzun vadeli bir boğa piyasası göstergesi olan Golden Cross Şubat 2016’dan bu yana ilk kez görüldü.

Bitcoin, Halving Öncesi Harekete Geçecek Mi?

Altın kesişim olarak da malum Golden Cross, 50 günlük hareketli averaj ile 200 günlük hareketli ortalamanın kesişmesi olarak yorumlanıyor. Popüler kripto para borsası Bitstamp’ın verilerine bakılırsa bu, ” 3 Şubat 2016″ tarihinden bu yana üç günlük grafikteki ilk oluşum. Daha ilkin oluşan Golden Cross’ta en büyük Bitcoin, 20.000 dolar seviyesine kadar kuvvetli bir ralli yaşamıştı.

Bitcoin ve Golden Cross

Gçemişte Bitcoin’de Golden Cross, madencilik ödülünün yarıya düşürülmesinden ortalama altı ay ilkin 3 Şubat 2016’da görülmüştü. Bu oluşumun arkasından ortalama birkaç ay içinde Bitcoin boğa koşusuna başladı. Şu anda da 12 aydan daha kısa bir süre içinde başka bir halving (blok ödülü yarılanması) yaklaşıyor. CoinDesk’ten Omkar Godbole tarihin tekrardan tekerrür edebileceğini korumak için çaba sarfediyor.

Bitcoin Fiyatı

Popüler kripto para Bitcoin, Haziran ayında görmüş olduğu senenin en yüksek seviyesi 13.880 dolardan sert bir düşüş yaşadı.Ortalama %30 kıymet kaybeden  Bitcoin haberimizin hazırlandığı sırada ruhsal 10 bin dolar direncini kırmış bulunuyordu.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.