Goldman Sachs: Bitcoin 6000 Doların Altına Düşebilir

Goldman Sachs ekibi tarafınca meydana getirilen açıklamada Bitcoin yatırımcılarının kısa vadeli yatırımlarında dikkatli olmaları gerektiği önerisinde bulunmuş oldu. Goldman Sachs ekibi, Bitcoin fiyatının son dönemde çok çok fazla kırılgan bulunduğunu ve bu kırılganlığın sonucunda 11.000 dolar seviyesinin üstüne kadar çıkan BTC’nin bu zamanda 6000 dolar civarına kadar gerileyebilecek olduğu tahmininde bulunmuş oldu.

Goldman Sachs Jafari ekibi tarafınca Pazar günü meydana getirilen bu açıklamada yatırımcıların kesinlikle dikkatli olması icap ettiğini, bu mevzuda kesinlikle yatırım yapanların dikkatli olması uyarısında bulunmuş oldu. Jafari ve ekibi, ”kripto paralar kısa sürede 6000 dolar seviyesinin altına gerileyebilir” dedi.

Ethereum, Ripple ve Öteki Altcoinler Riskli

Goldman Sachs’tan Jafari ve ekibi, Bitcoin haricinde Ethereum, Litecoin, Ripple ve öteki altcoinlerin Bitcoin ile bununla beraber düşüş yaşamasının an meselesi bulunduğunu deklare etti. Kripto paraların son dönemde sık sık düşüş yaşamaya başlaması ve 8500 dolar ve civarında bir seviyeye düşmesinin yatırımcıları aslına bakarsan endişelendirdiği bir gerçekti. Bazı yatırımcıların dün yaşanmış olan yükselişin arkasından yatırımlarını arttırdıkları, sadece bugün bir nebze gerileme olmasından dolayı hala daha bazı yatırımcıların endişeli durumunun devam etmiş olduğu görülmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.