Google Skandal Hamlelerine Devam Ediyor: Popüler Kripto Para Uygulaması Playstore’dan Kaldırıldı

Google, popüler Ethereum (ETH) cüzdanını ve merkezsiz uygulama (DApp) tarayıcısı Metamask’ın Android uygulamasını Playstore’dan kaldırdı. Bu olayın üstüne Twitter üstünden bir ekip açıklamalarda bulunan MetaMask ekibi, 26 Aralık’ta MetaMask’ın teknoloji devinin finansal hizmetler politikalarını ihlal ettiğini iddia iddiasıyla Google Playstore’dan kaldırıldığını deklare etti.

Açıklamada Metamask’ın, Google’ın, mobil cihazlarda kripto para madenciliğini yasaklayan hizmet politikaları sebebiyle  yasaklandığını açıklandı. . MetaMask ekibi, Google’ın MetaMask’ı uygulama mağazasından yasaklama sonucuna itiraz etmeye çalışt sadece Google’ın temyiz başvurusunu da ivedilikle reddetti.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Google’a ilişik video paylaşım devi YouTube’da da benzer bir kriz yaşanmıştı. YouTube kripto paralarla ilgili çeşitli içerik oluşturucuların hesaplarından videoları kaldırmaya başlamıştı. Sadece bugün YouTube temsilcileri, kaldırma işlemlerinin bir hata bulunduğunu kabul etti ve kaldırılan içeriklerin tekrardan yükleneceğini deklare etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.