Google Yasakladı, Bitcoin 8716.2 Dolar Seviyesine Geriledi

Google’ın bugün yapmış olduğu izahat ile beraber Google Adsense üstünde bundan sonrasında kripto para reklamlarının gösterilmeyecek olduğu açıklanmış ve kripto paralar ile ilgili reklamlara yer vermeyeceklerini açıklamışlardı. Bunun arkasından Bitcoin’de yükseliş devam ederken, bugün akşam saatlerine doğru 8716.2 dolar seviyesine geriledi.

Muhteşem düşüş ile beraber yatırımcıların kripto para yatırımlarını çekmeye başladıkları, sadece bazı yatırımcıların ise Google tarafınca yasak getirilmesine karşın bu düşüşün anlık olarak yaşanmış olan bir düşüş bulunduğunu yabancı platformlar üstünden ifade ettikleri görüldü. Bazı yatırımcıların ise kripto para reklamlarının engellenmesinin Google açısından bir mesele yaratmadığı benzer biçimde kendileri açısından da mesele yaratmasının beklenmediği açıklandı.

Yasaklar Geliyor, Bitcoin Yükseliyor

Daha ilkin Cenup Kore tarafınca memurlar adına getirilen kripto para yasaklarının arkasından düşüş yaşanmış sadece 2 gün sonrasında Bitcoin yine düzgüsel seviyesine geri dönmüştü. Yatırımcıların bu tür durumlarda paralarını çekmemeleri, aksine yatırımlarından kaygı ederek para yatırmaya korkmamalarını öneren dev yatırımcılar, gelecekte Bitcoin’in fazlaca daha yüksek ve muhteşem seviyeye ulaşacak bulunduğunu tahmin ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.