Google’da Bitcoin Çılgınlığı: Parabolik Yükselişini Sürdüren Sadece Bitcoin Fiyatı Değil

48 saatten daha kısa bir sürede, %22’lik yükselişle 1,700 dolar kıymet kazanan Bitcoin fiyatı 9.500 dolar bandına kadar terfi etti. Sadece parabolik yükseliş trendine giren yalnız Bitcoin’in fiyatı değil. Fiyattaki yükselişle beraber Google’daki “Bitcoin Halving” aramaları da bir fazlaca arttı. Mart ayındaki kanlı düzeltmenin peşinden kısa sürede böylesine bir toparlanma kaydederek kıymetini iki kattan daha çok arttıran Bitcoin’in arkasındaki itici güç bu olabilir.

Bitcoin Blok Ödülü Yarılanması

12 Mart’taki çöküşe karşın boğaların direnmesi üstün geldi ve Bitcoin oldukca kısa bir sürede coronavirüs endişesine aldırmadan fiyatlanarak halving öncesi yatırımcıların beklentisini bir nebze de olsun karşılamayı başardı.

Google Trends verilerine yakından baktığımızda Bitcoin Halving aramalarının şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaştığını görüyoruz. Bitcoin’deki blok ödülü yarılanmasıyla beraber, kazılan her bir bloktan elde edilmiş ödülün 12,5 BTC’den 6.25 BTC’ye gerileyecek olması sebebiyle yarılanmanın Bitcoin fiyatında tehlikeli sonuç bir etkiye haiz olduğu biliniyor.

Öyleki ki 2016’daki yarılanmadan sonrasında gelen boğa koşusu Bitcoin’i ortalama 1,000 dolardan 20.000 dolara çıkarmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.