Güne En Yüksek Kazançla Başlayan 5 Kripto Para

Piyasa kapitalizasyonunun 20 milyar dolar daha yükselmesiyle kripto paralar destansı bir yükseliş sezonuna girdi. O şekilde ki bu yazımızda ele alacağımız 5 altcoin, son ayların en kayda kıymet yükselişlerini kaydetti.

Son 24 saat içinde, kripto para piyasası son birkaç ayın en büyük hamlesini gerçekleştirmiş oldu ve toplam piyasa kıymeti neredeyse 245 milyar dolara ulaştı. Senenin başından bu yana, pazar %26 büyüyerek toplamda 40 milyar dolar kıymet kazanmıştır.

Altcoin Boğası Geldi Mi?

İki yıl devam eden ürkütücü ayı sezonunun sona erdiğini söylemek için hemen hemen erken sadece bu kez piyasadaki yükseliş trendine Bitcoin’le beraber altcoin’ler de katıldı. O şekilde ki bazı altcoin’lerin gösterdiği performansla Bitcoin’i geride bıraktığı da söylemek mümkün. Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin sert bir halde %67’nin altına gerilemesi de bu durumu kanıtlar özellikte. Bu yazımızda performansıyla güne damga vuran altcoin’leri ele alacağız.

Bitcoin SV

Craig ‘Faketoshi’ Wright’ın “Düzmece Bitcoin’i” olarak lanse edilen BSV şu anda kaydettiği yükselişle tüm kripto paraları geride bıraktı. İçerisinde 10 milyar dolardan fazla kıymet haiz cüzdanlara erişimi tekrardan kazandığına yönelik iddialardan sonrasında Craig Wright’tan izahat umut ediliyor sadece hemen hemen resmi bir izahat yapılmadan Bitcoin SV, efsanevi bir yükseliş kaydederek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Kaydettiği yükselişle bir öteki Bitcoin fork’u Bitcoin Cash’i geride bırakan Bitconi SV’nin piyasa kıymeti de 7 milyar doları aştı.  iSon 24 saatte %130’un üstünde kıymet kazanan Bitcoin SV an itibariyle 386 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Gold

Bir başka Bitcoin fork’u Bitcoin Gold da günün en iyi performans gösteren kripto paralarından biri oldu. Nisan 2018’den bu yana hiçbir şey yapamayan BTG, birkaç saat ilkin 8 dolardan 20 doların üstüne terfi etti. Bu destansı hamleyle beraber Bitcoin Gold’un fiyatı 24 saatten daha kısa bir sürede ortalama %140 arttı. Bu yükselişte Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’deki efsanevi yükselişlerin oranı bayağı fazla.

Bitcoin Diamond

Bitcoin’in üçüncü garip fork’u Bitcoin Diamond da yükselişten nasibini aldı. BCD son 24 saatte %80’in üstünde kıymet kazanarak fiyatını 0.42 dolardan 0.77 dolara yükseltti.

Dash

2017’deki boğa sezonunda inanılmaz bir performans sergileyen Dash, bu yıla da mükemmel başladı.  Gizlilik odaklı popüler kripto para, bugün efsanevi bir yükseliş kaydetti. Son 24 saatte %70’lik bir yükseliş kaydeden Dash’i 76 dolarlık fiyat seviyesinden 130 dolara kadar terfi etti.

Ethereum Classic

2017’deki boğa sezonunun arkasından kaybolan Ethereum Classic bugün sergilediği performansla abisi Ethereum’u geride bıraktı. Ethereum Classic, 5.70 dolardan %36’lık bir yükselişle 7,75 dolara terfi etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.