Güney Afrika Merkez Bankası Kripto Para İçin Atılım Yapacak

Cenup Afrika Merkez Bankası, son dönemde iyiden iyiye daha çok ilgi gören ve daha çok popüler olmaya başlamış olan kripto paralar dolayısı ile yeni adımlar atmalarının artık mecburi bulunduğunu ve Cenup Afrika Merkez Bankası adı altında kendi kendisini düzenleyen kripto para organizasyonu kurmaya karar verdiklerini deklare etti.

Cenup Afrika Merkez Bankası’ndan meydana getirilen açıklamada, “Kripto paraları çömez bir halde düzenlemek, büyümesini ve gelişmesini engellemek benzer biçimde negatif sonuçlar doğurabilir” ifadelerine ek olarak “Buna ek olarak, yasalar varolan ve hala gelişmekte olan hızla gelişen teknolojinin temeline bakılırsa dosyalanırsa, bu yasa yürürlüğe girene kadar teknoloji oldukça ilerlemiş olabilir. Bunun sonucunda da yasa eski kalır ve son olarak teknolojiyle aynı seviyeye gelebilmesi için kendini derhal yenilemesi gerekir.” denildi.

Kripto Paralara İlgi Afrika’da Artış Gösterdi

Afrika devletlerinde kripto paralara ilginin artış gösterdiği yönünde. Zira kripto paralar ile ilgili olarak meydana getirilen araştırmalar ve aramaların en üst düzeye çıkmış olduğu belirtilirken, bazı uzmanlar ise kripto paraların Afrika’da daha çok yaygın hale gelebilecek bulunduğunu, bunun yardımıyla kripto paraların Cenup Afrika’dan en azından Afrika bölgesinin merkezi haline gelebilecek bulunduğunu belirtiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.