Güney Kore Hükümeti Araştırmalarını Sürdürüyor

Cenup Kore hükümetinin kripto paralar ile ilgili araştırmalarını en üst düzeyde sürdürdüğü iddia ediliyor. Bir süredir kripto paralar mevzusunda izahat yapmayan sadece sektörü yakından takip eden Cenup Kore hükümetinin ülkede bulunan kripto para borsaları ile ilgili kararlar alması, memurlara kripto para yasağı getirmesi benzer kararlar uygulaması bölgede kripto paraların ne kadar fazla kullanım sıklığı bulunduğunu gösteriyor.

Son yılların en fazla talep gören dijital parası olarak tanımlanan Bitcoin, bu mevzuda dünyanın en iyilerinden birisi. Hali ile Cenup Kore yönetiminin de bu mevzuda önlemler almasını düzgüsel karşılamak ve ihtimaller içinde durumların engellenmesi adına bu şekilde adımlar attığını kabul etmekte fayda vardır.

Daha Fazla Önlemler Alabilir

İddialara nazaran Cenup Kore hükümetinin oldukca daha çok önlemler alabilecek olduğu ve bunun Cenup Koreli yatırımcıları endişelendiren mevzular içinde ilk sırada olduğu belirtilmekte. Tam anlamı ile hükümetin iyi mi kararlar alabilecek olduğu tahmin edilemiyor olsa bile ülkede yaşanacak olan gelişmelerin fazlası ile dikkat çekici ve direkt Bitcoin fiyatına tesir edecek olan gelişmeler olduğu yönünde bilgiler var.

Japonya ve Çin yönetimlerinin ise Cenup Kore yönetimine oranla daha azca bu alanda ilgilenilmiş olduğu, Çin’de minimum 3 milyon kripto para yatırımcısı olmasına karşın nüfusun yoğunluğundan dolayı bunun önemsiz bir sayı olarak görüldüğü detayları mevcut. Çin hükümetinin Cenup Kore hükümetine oranla daha oldukca madencilik alanında sert ve katı kuralları bulunmakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.