Güney Kore, kripto para borsalarını denetleyebilir

Cenup Kore Kripto Para Borsası Birliği, yakın dönemde uygulamaya alınmış olan yasaların etken olarak uygulanıp uygulanmadığını denetlemek için kripto para borsalarını denetlemeye başlayabilecek olduklarını deklare etti. Cenup Kore’nin bu adımı atmasının arkasında kripto paralara gelen muhteşem yoğun ilgi dolayısı ile vatandaşlarının mağdur olmasını engellemek, ihtimaller içinde dolandırıcılık olaylarının ve yasa dışı işlerin önüne geçmek olduğu tahmin ediliyor.

ABD, İngiltere, Çin, İsrail, Fransa ve Almanya tarafınca bu hafta içinde kripto paralara denetim iddiaları ortaya atılmış, bazı ülkeler denetlemeye başlamış olacak olduklarını ifade etmişlerdi.

Denetimlerin Artması Gerekiyor

Fazlası ile ilginin olduğu kripto paraların tek bir ülke tarafınca değil tüm ülkeler tarafınca yansız bir halde denetlenmesi ihtimaller içinde vakaların önüne geçmek ve ihtimaller içinde fena durumları engellemek için oldukça iyi bir adım olacaktır. Sadece bireysel olarak alınan kripto paraların denetlenmesi ise ortaya gizlilik sorunlarını çıkarabilecek olduğundan dolayı bu mevzuda hükümetlere çok çok fazla iş düşmekle beraber vatandaşlarının ne kadarlık kripto para sahibi oldukları, ne kadar BTC sahibi oldukları benzer biçimde mevzuları araştırmalarının doğru olmadığı düşünülmekte.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.