Güney Kore Kripto Para Denetimlerini Yükseltecek

Cenup Kore yönetimince kripto paralar üstünde denetimlerin daha çok artmasına yönelik girişimler mevcut. Ülkede kripto paralarda düşüş olmasına karşın yatırımcı sayısında düşüşler olmaması ve ilgi, ilgi düzeyinin en yüksek seviyede olması dolayısı ile bir süre ilkin aslına bakarsan Cenup Kore hükümeti işgören ve işgören ailelerinin asla kripto paralar ile ilgili işlemler yapmamalarını, bununla ilgili yasalar kapsamında yasaklar ve yaptırımların uygulanmaya başlamış olacak bulunduğunu açıklamıştı.

Cenup Kore hükümeti tarafınca meydana getirilen bu açıklamalar sonrasında kripto para piyasalarında düşüşler olmuş fakat bu düşüşler Cenup Koreli yatırımcılar için pek fazla yüksek oranda olmayan değişimler olmuştu.

Baskılar Artabilir

Hali ile bu yasaklar sonrasında ülkede yeni yasakların uygulanıp uygulanmayacak bulunduğunu düşünmek ihtimaller içinde bir durum olarak her yatırımcının aklına geliyor. Ülkede yatırımcıların ihtimaller içinde bir duruma karşı yatırımlarını Cenup Kore merkezli kripto para borsalarında tutmak yerine ulusal çapta hizmet veren kripto para borsalarında tuttukları, bu sayede daha rahat ve daha azca yaptırımlardan etkilenmeyi hedeflemiş durumdalar. Ülkede yeni uygulanabilecek olan yaptırımların neler olduğu ve iyi mi olacak oldukları mevzusu ise gelecekte Cenup Kore hükümetince belirlenecek ve buna uygun olarak alınacak önlemler içinde ilk sırada belirli bir limit oranının mevcut olacak olduğu tahminlerden yalnız bir tanesi.

  • Şimal Kore vatandaşlarının kripto paralara erişimi olmazken Şimal Kore ile Cenup Kore içinde oldukça ciddi farklardan birisi de bu alan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.