Güney Kore kripto para önlemlerini arttıracak

Güney Kore, kripto paralar mevzusunda alınan önlemlerin oldukça azca bulunduğunun bilincinde. Ülkede yasal olarak memurların kripto para alımları ve siyasilerin kripto para alımları tamamen yasak olmasına rağmen bu mevzuda alınan önlemler kafi olmadığından işyar ve siyasilerin belirli bir kısmının gerek diğeri ülkelere bilgiler satmak, gerek rüşvet, gerek ise hile amacı ile kripto paraları Güney Kore hükümetinin haber alma ajanlarından gizli saklı saklı olarak kullandıkları biliniyor.

Bu yönde yöresel basında çıkan haberleri değerlendiren Güney Koreli yönetim yetkilisi kişiler ise kripto paraların kafi önlemler alınmaması durumuda başlarına daha büyük oranda problemler açabilecek olduklarını düşünerek bu mevzuda önlemleri acil olarak gelecek 3-12 aylık sürede ve uzun solukta alacak oldukları, alabilecek oldukları önlemleri konuşuyor.

Yasalar artacak

Yeni yasaların devreye girmesi ve ülkede kripto paralar mevzusunda eleştiri kararlar alınmasının da tesiri sonucunda yetkililerin daha fazlaca engelleme, daha fazlaca problemi engellemeye yönelik adımları olacağı tahmin ediliyor. Bitcoin sahipleri olan kişilerin ise bu durumu göz önünde bulundurarak çevre ülkelerde bulunan kripto para borsalarına daha fazlaca ilgi gösterdikleri biliniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.