Güney Kore Kripto Paralara Getirilecek Vergi Oranını ”Doğrulamadı”

Cenup Kore  hükümeti kripto paralara getirilecek olan vergi oranları ile ilgili %25 ve daha çok iddialar ortaya atılması sonrasında ilgili kurumunca basına izahat yaparak bu iddiaların tamamen aslı astarı olmayan bulunduğunu ve vergi oranları mevzusunda hükümetin verecek olduğu sonucu tüm Cenup Kore halkı ile paylaşacak bulunduğunu deklare etti. ABD’ye oranla tüm dünyanın en fazla gelişmiş kripto para yönetim kurallarına haiz olan Cenup Kore, vergi alacak bulunduğunu açıklaması ile yatırımcıları bir nebze üzmüş olmasına karşın yatırımcılar kripto paralardan vergi alınmasına karşı olduklarını ve bir halde saklanarak bu vergi ödemelerini yapmayacak olduklarını meydana getirilen anketlerde açıklamışlardı.

Cenup Kore hükümeti vergilendirme işleri yetkilisi ise mahalli bakanlık basınına yapmış olduğu açıklamada ”bir süre ilkin kripto paralardan elde edilecek olan kazançlara vergi uygulayacak olduğumuzu açıklamıştık. Fakat bunun ne vakit devreye alınacak bulunduğunu ve bu vergi oranının ne kadar olacak olduğu mevzusunda hemen hemen daha tam kati bir izahat yapmadık ve biz izahat yapana kadar tüm Cenup Kore halkının beklemesi gerekiyor.” dedi.

Kore Halkı Önlemler Geliştiriyor

Asya vatanlarında hükümetler dahil olmak suretiyle neredeyse tüm Asya vatanlarında yaşayan kişilerin ne kadar dobra, dürüst ve asla yalan söylemeyecek insanoğlu bulunduğunu sık sık televizyonlarda ”ilgili hükümet yetkilisi çekilme etti, Japonya’da mühendis yol çökmesinden kendisini görevli tutarak intihar etti” haberlerini duyarız. Fakat Cenup Kore halkının kripto paralarla ilgilenen ve yatırımı olan kısmının %48 ve civarının Cenup Kore hükümeti tarafınca kazançlara vergi getirilmesi durumunda bu vergileri ödemeyecek bulunduğunu belirttikleri, kripto paraların hükümete ek bir iş yüklemediği suretiyle ek bir zarar yaratmadığından  bu ödemeleri son olarak aşamaya kadar gizlemeye emek vererek yapmayacak olduklarını açıklamış durumdalar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.