Güney Kore’da Borsa Yöneticilerine Gözaltı!

Cenup Kore’de yaşanmış olan son vakada borsa yöneticilerinin gözaltına alındıkları daha sonrasında ise tutuklandıkları öğrenildi. Ortaya atılan haberler sonrasına bazı borsa sitelerinden güvenli ve sorunsuz bir halde borsaların çalışmaya devam etmiş olduğu bilgisi paylaşılırken, hangi borsa sitesinin yöneticilerinin tutuklandığı ile ilgili resmi bir izahat yapılmadı.

Birçok borsanın bulunmuş olduğu ve etken büyüklükleri milyarlarca dolar seviyesinde olan borsaların yöneticilerinin tutuklanması bir dolandırma yada kara para aklama suçlarının yanında müşterilerin hesaplarından küçük miktarlarda sadece ciddi oranlarda para çaldıkları belirtiliyor.

Kore Halkı Şokta

Yaşanmış olan vakalar sonrasında esasen Bitcoin düşüşü dolayısı ile şok yaşayan Cenup Kore halkının kripto paralardan bir kez daha darbe almış olduğu, sadece yaşanmış olan elim vaka sonrasında kripto paralarda güvenlik adına problemler olmadığı tahmin ediliyor. Zira Coinest borsası tarafınca meydana getirilen açıklamada ”sistemlerimi güvenilir bir halde işlemeye devam etmektedir, tüm hesaplar güvence altındadır ve erişilebilir durumdadır” uyarısı yapılmış oldu. Coinest tutuklama ile ilgili olarak ise izahat yapmadı. Borsa sitelerinin sahipleri tarafınca gelecek günler fazlaca daha sıkıntılı geçecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.