Güney Koreli kripto para borsası Bithumb, Ortadoğu’ya açılıyor

Kripto para topluluğunun yakından tanımış olduğu Cenup Kore menşeli dijital orsa Bithumb, Birleşik Arap Emirlikleri’nde ortaklaşa bir girişim kurduğunu açıklamasının arkasından operasyonlarını Ortadoğu bölgesine doğru genişleteceğini resmen duyurdu. Yeni alınan bu kararla Bithumb’un tamamen işlevsel yeni bir kripto para borsasını BAE‘de hayata geçireceği düşünülüyor.

Bilinmiş olduğu suretiyle Birleşik Arap Emirlikleri son dönemde teknolojiye yapmış olduğu dev yatırımlarla gündemde. E-devlet uygulamalarının hızla geliştiği ülkenin blockchain ekonomisi için büyüyen güç olduğu her insanın ortak kabulü. Bu sebepten olsa gerek, Bithumb da rotayı BAE’ye doğru kırmış durumda. 

Anavatanı Cenup Kore’deki kripto para borsalarını domine eden Bithumb’un büyüyen ekonomilere yönelip insanların dijital para birimlerine adapte olmalarını sağlamak istemesi oldukça anlaşılabilir.

Abu Dabili şirketle ortaklığa gidildi

Ortadoğu’ya açılırken tek başına hareket etmekten kaçınan ve mahalli bir kuruluşla ortaklık oluşturmayı yeğleyen Bithumb, Abu Dabi menşeli N-velop firmasıyla işbirliğine gitti.

Bu sayede borsa, mevcut fiziki paraların kripto para birimleriyle takas edilebilmesini sağlayacak. Bu esnada N-velop’un Bithumb’a Ortadoğu pazarına giriş kapısını araladığı düşünülüyor. Bithumb da haiz olduğu informasyon birikimi ve teknolojiyi de N-velop’la paylaşmış olacak.

Korea Times‘ta yer edinen bir haberde ise Bithumb yetkilisi son projeleriyle ilgili“Kurmuş olduğumuz yeni ortaklığın müthiş bir gelişme potansiyeline haiz olan Ortadoğu ve Şimal Afrika bölgesinde işimizi kolaylaştıracağını umut ediyoruz” açıklamasında bulunmuş oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.