Herkes Satarken O Alıyor: Ünlü Milyarder Bir Kez Daha Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı

Bitcoin Çarşamba gününe %3,32 oranında bir kayıpla başladı. Basın zamanında, popüler kripto para Bitcoin 6.693 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap’te Tether haricinde ilk 10 sırada yer edinen kripto paraların hepsi negatif trendde işlem görüyor.

Satışların neredeyse tamamı likit piyasa enstrümanlarında gözleniyor. Kripto paraların kapitalizasyon endeksi ise %6,8 düşüş yaşayarak 179 milyar dolar seviyesine geriledi.

Bitcoin’e azca güvenen yatırımcıların büyük bir kısmı düşüş esnasında satış yapmayı tercih ederken daha oldukca güvenenler ise satın almayı tercih ediyor. İkinci grupta yer edinen adlardan milyarder Bill Pulte, dün kişisel Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu paylaşımda tekrardan Bitcoin satın aldığını deklare etti.

Milyarder yatırımcı yalnız birkaç gün ilkin de 11 Bitcoin satın aldığını gene kişisel Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu açıklamayla duyurmuştu.

Pulte yatırım şirketi Pulte Capital Partners’ı yönetiyor. İnşaat imparatorluğunun kurucusu PulteGroup’un 11 milyar dolarlık servet sahibi torunu Bill Pulte’nin, uzun süredir kripto paralara ilgisi olduğu biliniyordu. Ona gore Bitcoin dünyadaki durumu iyileştirmeye ve yoksul insanlara yardım etmeye destek olacak. BTC’nin temel pozitif yanları, paranın herhangi bir aracı olmadan dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kişiye gönderilebilmesidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.