Hindistan Karıştı, Yatırımcılar Kingpin’den Faizli Para İstiyor

Bitcoin Çiftlik Bank benzeri bir yapıda olan Hindistan’da yaşanmış olan vakalarda Kingpin adlı şirket yapısı altında yatırımcılara kar vaadi sunan ve Bitcoin yatırımlarının fazlaca daha çok artış gösterecek bulunduğunu iddia eden ve yatırımları toplayan Kingpin adlı kuruluşun sahibi istenen yatırımları geri veremedi. Bugün ise yatırımcılara Hindistan Rupisi olarak ilk yaptıkları yatırımları geri ödeme teklifinde bulunmuş oldu.

Yatırımcılar ise direnme ederek kendilerinin asla bunu kabul etmeyeceklerini ve paralarını Bitcoin olarak faizi ile beraber almak istediklerini deklare etti. Bunun üstüne Hindistan hükümeti ve yargıçlar devreye girerken, yatırımcılar ile Kingpin içinde yaşanmış olan durumun sonucunun nereye varacak olduğu merak ediliyor.

Ne Yapacaklarını Şaşırdılar

Yatırımcılar  kendilerine faizle Bitcoin olarak paralarının ödenmesini isterken, Kingpin yöneticisi ise bu şekilde ödeme yapmayacak bulunduğunu ve bu kadar fazla faiz ile ödeme yapılamayacak bulunduğunu ifade ediyor. Yatırımcılar ile Kingpin içinde yaşanmış olan sürecin sonunda kim haklı çıkacak, kim iyi mi ceza alacak hemen hemen bilinmese bile gelecek birkaç haftalık sürede yatırımcıların içeride bulunan paralarının da yanma riski mevcut. Zira ihtimaller içinde bir yasal durum olmasına karşın Hindistan’da yasaların tam olarak etken işlememesi ve torpil benzeri mevzularda fazlaca fazla problemler yaşanmış olan ülke olmasının tesiri ile sonucun iyi mi olacağı evvelinde düşünülemiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.