Hollandalı Rabobank kendi kripto para cüzdanını kuruyor

Hollanda’nın en büyük bankalarından birisi olan Rabobank, yapmış olduğu son dakika açıklaması ile beraber yeni kripto para cüzdanı meydana getirmeye hazırlandıklarını duyurdu. ”Rabobit” olarak adlandırılacak olan kripto para cüzdanı yardımıyla müşterilerinin ödeme seçeneklerini güçlendirecek. 840 milyon dolarlık serveti elinde bulunduran Rabobank, kripto para cüzdanı ile beraber müşterilerinin her alanda, her türlü ödeme yöntemine haiz olmasını sağlayacaklarını, kripto para ile ödeme yapmak isteyen müşterilerinin ise bu cüzdana yükleyecekleri kripto paralar ile ödeme yapabileceklerini belirtti.

Cenup Kore ve bazı ülkelerde bankaların kripto para cüzdanları geliştirme projelerine haiz son olarak Hollandalı bir banka katılmış olacak.

8.7 Milyon Müşterisi Var

Tüm dünyada averaj olarak etken 8.7 milyon civarında alan kişi kaydına haiz olan Rabobank, kripto para kullanımını bu sayede arttırmayı hedefliyor. Avrupa Birliği’nin almış olduğu son kararlar ve ABD’de alınan son kripto para kararlarını banka yetkilileri izlemeye devam ederken, daha ilkin kripto paralar hakkında ”güvenilir değil” açıklaması icra eden bankadan söz ediliyor. Bu alanda düşüncelerini ne değiştirdi kim bilir sadece, gelecekte kripto paralara bankaların daha çok ilgi göstermeye yakın olacağı kati.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.