İddia: Amazon Bünyesinde Faaliyet Gösteren Twitch Bitcoin’i Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Popüler gösterim platformu Twitch, ödeme seçenekleri arasına kripto paraları tekrardan eklemiş şeklinde görünüyor. Bir Reddit kullanıcısı bugün erken saatlerde Twitch’te Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash’in (BCH) ödeme yöntemi olarak kabul edilmiş olduğu iddiasını gündeme getirdi.

Twitch.tv ilk kez geçtiğimiz senenin Haziran ayında kripto para desteğini vererek kullanıcılarının Bitcoin ve Bitcoin Cash ile bağış yapmalarına olanak  sağlamıştı. Bilhassa oyun yayınları için kullanılan, e-ticaret devi Amazon bünyesinde etkinlik gösteren Twitch, ondan sonra bu senenin Mart ayında kripto paraları platformundan kaldırmıştı. Twitch bu sonucuna gerekçe olarak kripto paraların volatilitesinin yanı sıra vergi sorunların göstermişti.

Dünyanın en popüler hayatta kalma oyunlarından Fortnite ise 2019 yılının başlangıcında ilkin Monero’yu (XMR) ödeme yöntemi olarak kabul etme sonucu almış ondan sonra da bu kararın bir hata bulunduğunu iddia ederek vazgeçmişti.

Görünen o ki artık Twitch kullanıcıları tekrardan Bitcoin ve Bitcoin Cash’le bağış yapabilecek. Reddit’teki paylaşıma bakılırsa Twitch’in, kripto para ödemeleri için aracı olarak BitPay kullanıyor. Sadece, Twitch’ten hemen hemen resmi bir izahat gelmedi. Ek olarak öteki kullanıcılar bu seçeneğin kendileri için etken olmadığını iddia ediyor.

Bu tarz şeyleri da okuyabilirsiniz:

Röportaj: Selcoin’den Libra, Bakkt ve Blok Ödülü Yarılanmalarına İlişkin Mühim Açıklamalar

Feysbuk’un Kripto Para Birimine İlişkin Detaylar Netleşti: Libra & Calibra

Eski SEC Direktörü Uyardı: Binance’in Başı Kötü Halde Derde Girebilir

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.