İDDİA: Changpeng Zhao Twitter’da Sahte Takipçi Mi Satın Alıyor?

Aynı yazım hatalarıyla Twitter gönderilerine meydana getirilen yorumlar Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun takipçi sayısını arttırmak için düzmece hesapların kullanıldığını ortaya koyuyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Twitter’da yapmış olduğu son paylaşıma üç ayrı Twitter hesabından aynı yazım hatalarıyla cevap verildi.

Binance’in kurucusu ve CEO’su, Changpeng Zhao, Twitter botlarını kullanarak kişisel Twitter profilinin takipçi sayısını inorganik şekilde arttırdığı iddia ediliyor. Oldukca kısa bir süre ilkin yapmış olduğu paylaşıma gelen üç yanıtta botların aynı yazım hatasını yapmış olduğu açıkça dikkat çekiyor. CCN’de “Binance’in Botları Beceremedi” alt başlığıyla yer edinen haberde aynı yazım hatasıyla paylaşılan 3 yorumun %100 benzerliği dikkat çekti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’ün senenin en iyi performans gösteren kripto parası olarak BNB’yi seçmesine ilişkin yapmış olduğu paylaşıma gelen öteki bot yorumu da şu şekilde:

Changpeng Zhao’nun yakın arkadaşı ve TRON’un kurucusu Justin Sun da geçmişte Twitter’da bot hesap tartışmalarının merkezinde yer almıştı. Sun, iki yıldan birazcık daha uzun bir süre içinde 2.1 milyon Twitter takipçisine ulaştı ve kripto para topluluğunda en oldukça takip edeni bulunan isim oldu. Sadece buna karşın TRON’un Google Trends verilerinde benzer bir performans gösterememesi göze batan bu tutarsızlığı ortaya koyuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.