İDDİA: Wall Street Bakkt’ı Kullanarak Bitcoin’i Yok Edecek!

Popüler bir YouTuber, Wall Street’in Bakkt’ı ve fizyolojik teslimli Bitcoin Vadeli İşlemlerini Bitcoin’e ve tüm kripto para piyasasına hücum etmek için başlattığını iddia etti.

Chico Crypto adıyla tanınan meşhur YouTuber, 60.000’in üstünde abonesiyle paylaşmış olduğu videoda Bakkt’ın tüm kripto para birimi piyasasını yok etmek için tasarlandığını kanıtlamaya çalıştı. “Bakkt Bitcoin İçin Fena Olacak! Wall Street’in Planı Açığa Çıkıyor” başlıklı videosunda Chico Crypto, Bakkt vadeli işlem borsası ile depolama hizmeti arasındaki bazı benzerliklere dikkat çekti.

Chico, son zamanlarda artan hacminden dolayı Bakkt’ı dikkatlice araştırdığını belirtti. Bakkt’ın hacminin doruğa çıkmaya başlamasından bu yana, öteki Bitcoin Vadeli İşlemlerinin düşüşe geçtiğini kaydetti.

FED Araştırmasına Dikkat Çekti

Chico ek olarak San Francisco Fed Reserve Bank tarafınca meydana getirilen bir araştırmaya dikakt çekti.  Söz mevzusu araştırmada 20 bin dolarlık zirvesinden itibaren Bitcoin’deki fiyat çöküşünün ardında vadeli işlemler sözleşmeleri ve benzeri ürünlerin piyasaya sürülmesi olduğu belirtiliyor.

Araştırma şu sonuca varıyor: Vadeli işlemlerin işleme konulmasından arkasından gelen süratli fiyat artışları ve sonrasındaki fiyat düşüşleri rastlantı şeklinde görünmüyor. Aksine, çoğu zaman bir varlığın kıymeti vadeli işlem piyasalarındaki alım satım davranışlarıyla tutarlıdır.

“Bakkt Warehause’un Sonucu Son Aşama Acayip”

Videoda, Chico Crypto, Bakkt Warehause’un lansmanıyla ilgili şüphelerini de dile getirdi. Chico Crypto’nun şüpheleri Bakkt’ın kurumsal depolama hizmeti Warehause için cüzdan adresini yada adreslerini paylaşmamasından kaynaklanıyor. Chico Crypto bu sonucu son aşama acayip bulduğunu beyan etti. Bakkt’ın ve öteki sağlayıcıların Bitcoin Vadeli İşlemleri yardımıyla hükümetin vadeli işlem fiyatlarını ABD Doları karşısında düşük seviyelerde tuttuğunu söylemiş oldu.

Meşhur Youtuber, Bakkt’ın ABD dolarını baskın tutarken Bitcoin’in büyümesine saldırmayı hedefleyen bir başka ürün bulunduğunu kaydetti.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.