IMF Önlemler Alınması Gerektiğini Açıkladı

Internasyonal Para Fonu (IMF) bünyesinde hazırlatılan hususi rapora gore eğer ki kripto paralar ile ilgili lüzumlu ve yasal düzenlemelerin yapılmaması durumunda gelecekte büyük tehditler ülkeleri bekleyecek. ABD’nin aslolan önlemleri alması gerektirme ettiğini belirten Internasyonal Para Fonu (IMF), bu mevzuda alınması gereksinim duyulan önlemlerin bir tek ABD ile sınırı olan olmaması gerektirme ettiğini ve tüm dünya ülkeleri tarafınca derhal en kısa süre içinde kripto paralar ile ilgili yasal düzenlemeleri derhal devreye sokması uyarısında bulunuyor.

Kripto paralar hakkında ihtimaller içinde tehditlerin neler olduğu mevzusunda pek fazla açıklama yapmayan IMF’nin bugün yayınladığı açıklama ise şu şekilde; “An itibari ile hangi kripto varlıkların gelecekte finansal altyapıyı oluşturacak elementlere dönüşeceğinin bilinmesi olanaksız olmakta. Hatta bu kripto varlıkların 1990‘da yaşanmış olan yükselişten sonrasında birçok teknoloji şirketinin yapmış olduğu şeklinde gelecekte kaybolan bir teknolojik yenilik mi olacağı bilinmemekte. Gelecekte anlamlı ve uzun ömürlü birer finansal faaliyete dönüşmelerinden ilkin kripto varlıkların ilk olarak tüketicilerin ve finans kurumlarının itimatını ve desteğini kazanmalıdırlar.” olarak yayınlanmış durumda.

IMF Bitcoin Konusunu Takip Ediyor

IMF’nın başta Bitcoin olmak suretiyle tüm Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin mevzularını yakından takip etmiş olduğu bilinmekte. Bununla ilgili olarak önlemler almaya devam eden IMF’nın kendi bünyesinde almış olduğu ve alınması gereksinim duyulan önlemler hakkında hususi olarak raporlar hazırladığı ve bu raporları ülkelerin hükümetleri ile zamanı vardığında paylaşacak olduğu tahmin ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.