İngiltere Merkez Bankası Dijital Para Üzerinde Çalışıyor

İngiltere Merkez Bankası tarafınca gösterilen emek harcama programına bakıldığında bankanın İngiltere’nin kendisine ilişik olan dijital kripto para birimine haiz olması için yeni adımlar atmaya başlayabilecek olduğu, hatta bu adımları atmış olabilecek bulunduğunu gösteriyor. Dünyanın yönetilmesinde ilk 3 sıralamasında yerini alan ve ABD ile beraber fazlaca derinden ortaklığı bulunan Birleşik Krallık‘ın bu mevzuda dijital paralara yeltenmesi ise dikkatlerden kaçmayacak bir durum.

ABD ekonomisinin batması yada negatif durumlar yaşaması iyi mi ki tüm dünyada ekonomik olarak tesirini derin ve köklü bir halde gösteriyor ise İngiltere ekonomisinde yaşanmış olan en küçük problemler dahi ABD ekonomisinden ayrımsız olarak tüm dünyada tesirini gösteriyor. İhracat mevzusunda sayılı ülkelerden birisi olan İngiltere’nin hali ile devamlı olarak ekonomisini geliştirmesi ve yeniliklere açık sadece kademeli olarak ilerlemesi bundan dolayı doğuyor.

İngiltere Merkez Bankası Kripto Para Mevzusunda Kati Kararını Vermedi

İngiltere Merkez Bankası yönetiminin Kraliyet ailesi ile beraber fazlaca derinden emekler içinde bulunmuş olduğu ve kraliyet ailesinin bu mevzuda almış olduğu ve alacak olduğu kararlara nazaran adım atacak olduğu da gizli saklı şeklinde tutulmasına karşın malum bir gerçek. Kraliyet ailesinin dünya ekonomisindeki yeri azmış şeklinde gösterilmesine karşın oldukça büyük bir yönetim ve yere haiz durumda.

  • İngiltere Merkez Bankası ve ABD Federal Biriki Bankası içinde meydana getirilen ortaklaşa iş ve görüşmelerde bu durumların dile getirilebildiğini de belirtelim. Zira 2 ülke birbirine yakınlığı ile dikkat çekmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.