İnternet Devleri Kripto Reklam Yasaklarını Kaldırabilir

Kripto para reklamlarının yasaklanması bazı web sitesi sahipleri ve kripto para borsalarının daha fena duruma düşmesine niçin olmuştu. Kripto para borsaları reklam veremediklerinden dolayı kendi reklamlarını başka değişik web sitelerinde yapmak zorunda kalmış ve bunun sonucunda gelirleri düşen 3 büyük web devinin ne kadar azca bile olsa gelirlerinde gerileme olmuştu. Hali ile bu 3 büyük web devinin almış olduğu karar sonucunda kısa süre dilimi sonrasında yeni bir ekip gelişmeler ve güncellemeler ile kripto para reklamlarına izin verecek olduğu iddia edildi.

Bugün Feysbuk’un Coinbase’ye reklamlarını platformda yayınlamasına izin vermesi ve derhal arkasından bazı şirketlerin Feysbuk ile görüşmeye başlamış olacak olduğu iddiaları ile beraber kripto para reklam yasaklarının bir süre sonrasında tamamen kaldırılmasının gündeme gelebilecek olduğu iddia edildi.

Yasaklar Sona Erecek

Kripto para reklamları yasaklarının kısa vadede sona erecek olduğu iddialarının arkasında yatan sebep Feysbuk’un Coinbase’ye izin vermesinden dolayı ortaya atıldı. Bugüne dek Feysbuk reklamlar mevzusunda katı kararlar alan ve bu kararları değiştirebilen sadece kısa vadede değişiklik yapmayan bir web devi olarak tanınıyordu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.