İran: ABD’yi Yeneceğimizi Düşünüyoruz, Bunu Da Doları BTC İle By-Pass Ederek Yapacağız!

İran Ekonomik İlişkiler başkanı Mohammed Reza Pourebrahimi, kripto paraların kullanımı ile ilgili izahat yapmış oldu. Meydana getirilen açıklamada kripto paraların oldukça daha çok popüler olabilecek bulunduğunu belirten İranlı yetkili, kendilerinin kripto paraların gelişiminden memnun olduklarını ve dikkatle izlemeyi sürdürdüklerini deklare etti. ABD yönetimine karşı kripto paralar ile doları by-pass ederek hareket edip ABD’nin yaptırımlarından kurtulabilecek olduklarını belirten yetkilinin bu açıklamaları görünen o ki Washington yönetimini şimdiden daha çok kızdıracak.

ABD yönetimine karşı açık bir halde hareket eden ve kripto paraları bu işe katan İran ile Rusya’nın almış olduğu kararlar dolayısı ile bölgede büyük bir kriz riski mevcut iken kripto paralar mevzusunda da büyük bir risk mevcut olabileceğinden kaygı ediliyor.

Washington Bitcoin Hakkında Tedbir Alabilir

İran Ekonomik İlişkiler başkanı Mohammed Reza Pourebrahimi, ithalat ve ihracat mevzusunda kripto para kullanılarak adım atacak olduklarını ve bu sayede yaptırımları by-pass etmiş olacak olduklarını belirterek bunu engellemenin en iyi yolunun bu bulunduğunu deklare etti. ABD’nin ise hiçbir şekilde boş durmayacak olduğu, tam tersine gerekirse kripto paralar mevzusunda global bir yaptırım uygulama sonucu alabilecek güce haiz olduğu göz önüne alınması gerek.

Meydana getirilen bu izahat sonrasında ABD yönetiminden izahat yapılacak mı, yapılmayacak mı? Soruları sorulmaya başlandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.