İran’da Neler Yaşanıyor? 2.5 Milyar Dolar Dışarıya Gönderildi

İran Parlamentosu Iktisat Komisyonu Başkanı Mohammad Reza Pourebrahimi, İran’dan ülke haricinde bugüne dek 2.5 milyar dolar gönderildiğini ve bu paranın kripto paralar için gönderilen meblağ bulunduğunu deklare etti. Ülkede kripto paraların fazlaca kullanılmadığına değinen İran Parlamentosu Iktisat Komisyonu Başkanı Mohammad Reza Pourebrahimi, bu mevzuda ülkede denetlemelere ve düzenlemelere devam edecek olduklarını beyan etti.

İran’da son nükleer anlaşmanın Başkan Trump yönetimi tarafınca iptal edilmesi sonrası ülke ve dünya adeta ABD’ye kilitlenmiş ve uygulanacak olan ambargoların iyi mi ve neler olacak olduğu mevzusunda devamlı meraklı sadece cevap bulmayan sorular sorulmaya başlanmıştı.

ABD’nin Ambargosunu Bitcoin İle Delmek Mümkün Değil

Uydular ve ajanlar aracılığı ile engelleme uygulasın yada uygulamasın tüm ülkelerin ticari, ekonomik ve öteki alanlarda en küçük mercimek tanesini görecek kadar başarıya ulaşmış uyduları aracılığı ile izleyen ABD’nin İran’a karşı uygulayacak olduğu ambargoların Bitcoin ile delinmesi maalesef ki mümkün değil. Bireysel olarak ABD’nin yaptırımlarını delmek dahi bu zamanda artık neredeyse olanaksız zorlukta olan bir engelleme demek doğru olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.