İslam Ülkeleri Arka Planda Araştırmalarını Sürdürüyor

Bitcoin ve altkoinler ile ilgili İslam dünyası araştırmalarını arka planda sürdürüyor. Suudi Arabistan ve Dubai merkezli Bitcoin sitelerinde gösterilen son içeriklere bakıldığında günlük averaj olarak araştırmalar için 2 ila 8 saat vakit ayrılmış olduğu, İslama uygun kripto paraların ”ne olur, ne olmaz” düşüncesi dolayısı ile hazırda bekletilmesi için araştırmaların sürdürüldüğü belirtiliyor. Suudi Arabistan yönetiminin kripto paralar mevzusunda ABD’li yöneticilerden ve İngiltere merkezli finans devlerinden data ve yardım talep edebilecek oldukları iddia edilirken, İngiliz kripto para araştırmacılarının dahi bu mevzuda Suudi Arabistan’a destek olabilecek oldukları iddia ediliyor.

Tam kati olmamakla beraber Dubai merkezli araştırmaların ise yakın gelecekte oldukça daha çok artabilecek olduğu, net araştırmaların sonucuna gore dünyanın en varlıklı şahıs başı ulusal gelirine haiz olan ülkesi Dubai’nin kripto paralara geleceğe yönelik yatırımlarını daha çok arttırabilecek olduğu tahmin ediliyor.

ABD ve Suudi Arabistan Mevzuyu Görüşebilir

ABD yönetimi ile Suudi Arabistan ilgili iktisat yönetimlerinin mevzu üstünde görüş birliği ve araştırmaları birlikte sürdürebilecek oldukları iddia edilirken, ABD’nin Ortadoğu bölgesinde İsrail ile beraber en yakın müttefiki konumunda olan ülkesi Suudi Arabistan’ın ABD’den gelecek olan önerilere uyması ve bölgede kripto paralar mevzusunda öteki ülkelere oranla öncü olabilecek olduğu küçük bir ihtimal.

Dubai tarafının ise daha çok üst düzeyde yatırımlar ve daha çok kripto para araştırmaları ile İslama uygun kripto paranın ana üreticisi olabilecek olduğu, hemen hemen tam anlamı ile İslama uygun kripto paranın çıkarılmış olmamasının İslam dünyasını derinden yaralayan bir mevzu olmasa bile eksiklik olduğu belirtilmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.