İsrail Vergi Dairesi Ajanları İnterneti İzliyor

İsrail Vergi Dairesi ajanları web üstünde her alanda kullanıcıları izlemeye başladıklarını bir kez daha gösterdi. Bugün itibari ile İsrail’de ortaya çıkan haberlere bakılırsa ülke genelinde Vergi Dairesine bağlı olarak çalışan İsrail ajanlarının Telegram, KİK, Feysbuk, Twitter ve öteki tüm web sitelerini (kripto paraların konuşulmuş olduğu) izledikleri bir kez daha doğrulanmış oldu. Vergi Dairesi ajanlarının ve İsrail’in dünyada en iyi haber alma kurumlarına haiz olduğu göz önüne alındığında durumun pek fazla garip olmadığı kati olmasına karşın ülkede şimdiden bazı kripto para ticareti meydana getiren insanoğlu hakkında ajanların kendilerinden ve verilerden güvenilir olduklarından dolayı davalar açtıkları ortaya çıktı.

Data Gönderildi

İsrail Vergi Dairesi yetkililerince mahalli bir İsrail gazetesine meydana getirilen açıklamada bu tür kripto para ticareti yapanların gelirlerinden %25 oranında vergi ödemeleri gerektiği, ajanların devamlı olarak takipte olduğu ve şimdiden bazı kripto para ticareti meydana getiren tespit edilen kişilere mail yolu ile ifade vermeleri, tüm kazançlarını ispatlamaları ve bugüne dek yaptıkları tüm işlemler hakkında data vermek zorunda olduklarına dair ajanlar aracılığı ile data göndermiş olduğu açıklandı.

*İSRAİL dünyada sayılı haber alma kurumları içinde ilk sırada gelmesi, hükümetler üstünde akıl almaz tesiri ve gücü ile tanınmış bir devlet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.