İşte Bitcoin’de Dün Yaşanan Kritik Düşüşün Nedenleri

Dün ortalama 1.500 doları aşkın kıymet kaybederek tekrardan 8 bin dolar bandına gerileyen Bitcoin’deki bu ciddi düşüş yatırımcıları da oldukça endişelendirdi bundan dolayı ortada Bitcoin’in durup dururken düşmesi için hiçbir niçin yoktu.

Önde Gelen Analistler Bitcoin’deki Düşüşü Yorumladı

Sektörün önde gelen kripto para analistlerinden Brian Kelly, Joe DiPasquale ve Mati Greenspan CNBC’ye konuk oldu. Önde gelen analistler CNBC’de Bitcoin’de aniden yaşanmış olan tehlikeli düşüşün nedenlerini sıraladı.

Yatırım danışmanlığı şirketi BKCM’nin CEO’su Brian Kelly, Bitcoin’deki sert düşüşte 9 bin dolar ruhsal desteğinin kırılmasının oldukça etkili bulunduğunu savundu. Kelly’ye gore 9 bin dolar desteğinin kırılması, yatırımcıları büyük bir paniğe sevketti ve bu durumun sonucunda gelen satış baskısı sebebiyle Bitcoin 8 bin dolar bandına geriledi.

Bakkt Beklentileri Karşılayamadı

Uzun süredir 10 bin dolar bandının üstünde kalmayı başaran Bitcoin’deki bu düşüş kripto para yatırımcılarının merakla beklediği ve gözünde büyüttüğü Bakkt’ın fizyolojik teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sürmesinin arkasından geldi.

Joe Di Pasquale ise bu düşüşün geçici bir dalganmadan ibaret bulunduğunu savundu. Bitcoin’deki sert düşüşün Bakkt’ın beklentileri karşılayamaması sebebiyle gerçekleştiğini korumak için çaba sarfeden BitBull CEO’su Joe Di Pasquale ek olarak Bitcoin ağındaki ani hash rate düşüşüne de dikkat çekti. Bitcoin’in oldukca kısa bir süre içinde tekrardan 10 bin dolar seviyelerine döneceğine inandığını belirten Joe Di Pasquale’e göree Bakkt’ta zaman içinde hak etmiş olduğu ilgiyi görmeye başlamış olacak.

eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan ise Bakkt’ın beklentileri karşılamadığına işaret ederek söylentiyi satın al haberi sat açıklamasında bulunmuş oldu.

Haftalık Teknik Çözümleme Serimize Göz Attınız Mı?

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.