İzlanda’nın Kayıp Madencilik Cihazları Çin’de Olabilir!

Xinhua haber kaynağının yayınladığı habere bakılırsa İzlanda’da geçtiğimiz aylarda çalınan 600 Bitcoin madenciliği aletinin şimdilerde Çin sınırları içinde olabilecek olduğu iddia edildi. İddialara bakılırsa Çinli kaynaklar cihazlara el konulduğunu belirtmesine rağmen İzlanda Güvenlik Güçleri ise derhal Çinli yetkililer ile iletişime geçti ve cihazların kendi devletlerinde yaşanmış olan hırsızlık vakası ile yakından ilgisi olabilecek bulunduğunu deklare etti.

Xinhua  haber kaynağının haberine bakılırsa yetkililer iletişime geçti ve modeller, cihazların kodları ve diğeri tüm detayları Çinli yetkililere bildirdiler. İzlandalı yetkililer ise cihazların bulunması durumunda 60.000 dolarlık bir ödeme yapılacak olduğuna değinerek, cihazların maddi değerinin oldukça fakat oldukça yüksek bulunduğunu ve milyonlarca dolarlık cihazların bulunması adına uzun süredir çaba harcadıklarını kaydetti.

Kısa Dönem Yaptılar

Hırsızların eğer ki hırsızlık vakası doğrulanırsa oldukça daha ağır cezalar alacakları bilinirken, madencilik cihazlarının bağlı olduğu enerji hattına hırsızlar tarafınca kısa dönem yaptırıldığı ve parasız olarak cihazların kullanıldığı ifade edildi. Cihazların milyonlarca dolarlık enerji parası harcamış olduğu ve devlete ek bir yük getirmiş olduğu açıklandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.