Japonya Finansal Hizmetler Kurumu Denetlemeleri Arttırıyor

Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) son dönemde denetimleri daha çok arttırmaya yönelik adımlar atmaya devam ediyor. Ülke genelinde devamlı olarak yaşanmış olan kripto para skandallarına karşın alınan ek önlemler yardımıyla vatandaşların korunması gerektiğine değinen Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) yöneticileri, şimdilerde 2 borsa hakkında daha kapatma sonucu verdikleri şeklinde araştırma altında tutulacak olan 2 borsanın gelecekte yeniden açılabilecek bulunduğunu beyan etti.

Coincheck borsasının hacklenmesi sonrasında 534 milyon dolarlık NEM’lerin çalınması ile beraber kullananların kısaca Japonya vatandaşlarının risk altında olduğu doğrulanmış sadece daha sonrasında bu paralar geri alınarak vatandaşların hesaplarına tek tek geri yatırılmıştı.

Denetimleri Arttırdı

Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) yöneticileri tarafınca ise alınan siyasal kararlar sonucunda ülkede kripto para borsalarına denetimlerin daha çok arttırılmasına karar verildi. 2 borsa hakkında alınan kapatma ve araştırma kararının arkasında ise ülkede güvenilir olmayan hiçbir borsaya izin verilmeyerek kullananların bu alanda korunması icap ettiğinin kuvvetli bir mesajı olarak yorumlandı. Ülke genelinde denetlemeler meydana getiren yöneticilerin son olarak Coincheck‘in satışını da derinden inceledikleri ve güvenliği sağlamaya çalışmış oldukları açıklandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.