Japonya Hükümeti Kripto Para Borsalarına Ceza Yağdırıyor

Japonya hükümeti son dönemde Asya‘da kripto paralar ile ilgili harekete geçilmesi sonrasında ardı ardına yeni düzenlemeler ve önlemler almaya devam ediyor. Japonya hükümetinin son hamlesi ile kripto para borsalarında denetlemeler ve düzenlemeler için bir ekip önlemler kapsamında borsa şirketlerine ceza vermeye başladığı açıklandı.

Ülkede şimdiden bazı kripto para borsalarının 1 hafta süresince zorla izin verilmediği, bu borsaların etken olarak Japon vatandaşları tarafınca sık kullanılan borsalar olduğu iddia edildi.

Japonya Hükümetinden Yeni Hamleler

Japonya hükümetinin yeni hamleleri ile beraber yeni dönemde kripto para borsalarını ülkede zor günlerin beklediği, kripto para borsalarına cezaların gönderilmeye başlandığı kamu kurumlarınca açıklanmış durumda. Türkiye’de kripto paralara karşı yasa geliştirilmediği bilinirken, Avrupa’da ve Asya’da yeni önlemler alınmaya ve yasal olarak yeni yasaların devamlı devreye alınması mevzusunda adımlar atılmış olduğu son dönemde kuşkusuz görülüyor. Bitcoin borsalarına gelen bu yoğun ilginin en fazla Asya vatanlarında engellemelere takıldığı, ABD’nin ise yeni yasaları onaylamasının kısa sürede ortaya çıkacak olduğu iddia edilmekte. Japonya hükümeti ise mevzu hakkında resmi izahat yapmış değil.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.