Japonya’da Kripto Para Borsası Kuruluyor

Cenup Kore tüm dünyada ABD ile beraber kripto paraların yönetim merkezi olmayı sürdürürken Japonya tarafında ise atılan yeni adımlar yardımıyla kripto paralar üstünde güç sahibi olmak adına yeni gelişmeler yaşanıyor. Japonya’nın kripto para borsası mevzusunda bugünlerde problemler yaşamamasına karşın ek olarak kurulacak bir yeni kripto para borsası yardımıyla gücüne güç, değerine kıymet katabilecek olduğu ifade ediliyor.

Ülkede genel olarak kripto paralara karşı iyi bir idrak olmasına karşın bununla beraber ülkede yeni kripto para borsalarına haiz olmayan isteyen Japon halkının kısa süre içinde lüzumlu onay ve yasal aşamaların tamamlanması ile beraber yeni kripto para borsasına kavuşabilecek oldukları açıklandı. Ülkede genel olarak kripto para borsaları açısından sorun yaşanmamasına karşın söz mevzusu borsalarda yaşanmış olan sayı azlığı dolayısı ile rahat tercih yapılamadığı, Cenup Kore’de daha çok kripto para borsası olmasının Japon halkının tepkisini çeken bir detay ve mevzu olduğu ifade edilmekte.

Japonya Güvenilir Kripto Para Borsalarına Haiz Olmak İstiyor

Japonya’nın güvenilir, süratli ve etken kripto para borsalarına haiz olmak istediği fazlaca açık bir halde biliniyor. ABD’nin ve Cenup Kore’nin etken olarak hali hazırda kripto paralara karşı algısının iyi durumda olması, kripto paralar mevzusunda atılan adımlarda başrolde olmaları dolayısı ile Japonya’nın da bu ligi kendisi üstünden devam ettirmesi beklenen bir gelişme. Kripto para yaşamına katılan her yeni bir yatırımcının kripto para borsaları mevzusunda bazı görüşleri olduğu suretiyle bazı negatif yorumları da olabiliyor. Türkiye’de dahi kripto para borsaları yönünden ciddi azlık yaşandığı biliniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.