John McAfee: Panik Yapmayın

Analist ve yatırımcı John McAfee, Bitcoin fiyatında yaşanmış olan eleştiri düşüşler sonrasında basına izahat yapmış oldu. Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada hiçbir şekilde kaygı edilmemesi icap ettiğini vurgulayan ve yatırımcıların bu durumdan etkilenmeyecek bulunduğunu belirten John McAfee, kripto para piyasasında yaşanmış olan bu düşüşlerin piyasanın üstün dereceli kırmasını bir tek 30 gün geciktirecek bulunduğunu ve daha sonrasında durumun düzelecek bulunduğunu iddia etti.

Kripto paraların güvenilir ve yine yükselecek bulunduğunu belirten John McAfee, daha önceki haftalarda yapmış olduğu açıklamalarında kripto para dünyasında yaşanmış olan düşüşleri engellemek adına yatırımların elde tutulmasını, mevcut olan Bitcoin yatırımlarının daha çok arttırılmasını ve teşvik edilmesi icap ettiğini açıklamıştı.

Kati Konuştu

McAfee, kripto para fiyatlarında yaşanmış olan düşüşlerin bir süre sonrasında kesinlikle düzelecek olduğuna değindi. 30 gün içinde yükselişler olabilecek bulunduğunun ifadesini kullanan meşhur isim ürkü yapılmamasını önerdiğini, ürkü yaparak yatırımların satılmaması mevzusunda uyarıda bulunmuş oldu.

Bitcoin tutarları bir süredir tarihinde en düşük seviyelere kadar gerilemese bile son birkaç ayın en düşük seviyesine gerileyerek ciddi düşüş yaşamıştı. Yaşanmış olan bu düşüş sonucunda ani satışlarda patlama yaşanmış ve dev yatırımcılar dahi kripto para borsalarında tuttukları varlıklarını satma sonucu alarak ani satışlarda büyük patlamaların yaşanmasına sebep olmuştu. Bu durum ise sonucunda Bitcoin fiyatının daha da fazlasına düşmesine niçin olmuş, sonucunda ise gene kaybeden Bitcoin yatırımcısı kişiler olmuştu. Gelecek 30 gün sürecinde fiyatların yine yükselmesine ve eski seviyeye dönülmesi umut ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.