John Mcafee: Tehditler Dolayısı İle Konuşma Yapmayacağım

John Mcafee, almış olduğu tehditler dolayısı ile BWC’de konuşma yapmayacak bulunduğunu deklare etti. Yapmış olduğu  açıklamada 11.00’da meydana getirecek olduğu konuşmanın almış olduğu tehditler ve ölüm tehdidi dolayısı ile hem kendisinin, hem seyircilerin güvenliği adına iptal ettiğini duyuran John Mcafee, gelecek olan seyircilerden özür dilediğini ve bu mevzuda meydana getirecek fazla bir şeyin olmadığını belirtti.

John Mcafee, daha ilkin almış olduğu ölüm tehditleri sonrasında suikaste uğramış ve birkaç gün süresince hastanede kalması ile tüm sevenlerini derinden yasa boğmuştu. Hastaneye ziyaretçi dahi kabul etmeyen analist, daha sonrasında ise SEC yönetiminden bazı kişilerin kendisini kripto paralar mevzusunda izahat yapmaması yönünde tehdit etmeyi sürdürdüğünü fakat bu mevzuda tam net izahat yapamayacak bulunduğunu açıklamıştı.

SEC Niçin Izahat Yapmıyor?

ABD’nin en fazla yetkiye haiz kurumlarından birisi olan SEC yönetiminin bu mevzuda izahat yapmaması da tepki çeken bir mevzu. Bu tür tehditlerin niçin ve iyi mi, kim yada kimler tarafınca yapıldığını bilmek oldukça zor olduğundan dolayı ihtimaller içinde bir yakınma durumunda dahi kanıtlayabilecek herhangi bir informasyon olmadığından yapılabilecek fazla bir detay olmuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.