JP Morgan & Chase’in Ethereum Üzerinde Çalışacağı İddiası Gündemde

JP Morgan & Chase’in Ethereum Blockchain’inde yeni bir protokol kontrol etmiş olduğu iddiası gündemde. JP Morgan & Chase’in kripto para topluluğunu yakından ilgilendiren yeni bir duyurusu var. JPM Coin’i piyasaya süreceğini duyurmasının peşinden, finans endüstrisinde öne çıkan JP Morgan & Chase, şimdi ise hususi işlemler için yeni bir gizlilik protokolünü kontrol etmeye hazırlanıyor.

Zero-Knowledge Proofs (ZKP) adında olan yeni protokol, Londra merkezli Blockchain şirketi AZTEC tarafınca geliştirildi. Zero-Knowledge Proofs (ZKP) Blockchain verilerini daha düşük bir maliyetle verimli bir halde şifrelemeyi amaçlıyor.

Askrypto’ya bakılırsa, ZKP protokolü “verileri açıklamaksızın bir veri kümesinin geçerliliğini kanıtlamalı ve düzenlenmiş şirketlerin paylaşılan dijital defterleri kullanma mevzusundaki gizlilik endişelerini ele alma potansiyeline haiz” olmalı.

Testin amacını daha da ayrıntılandıran JP Morgan & Chase, şu anda ZKP’lerin kendi Ethereum Blockchain ağı Quorum için kullanılmasını araştırıyor.

JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon, son beş senedir kripto para dünyasının en büyük eleştirmenlerinden biriydi. Bu belirgin düşmanlığa karşın, Finans devi kendi dijital parası JPM Coin’i geliştirdiğini duyurdu. Şimdi aslolan sorulması ihtiyaç duyulan sual şu JP Morgan & Chase’in CEO’su Jamie Dimon’ın Bitcoin hakkında görüşleri değişti mi?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.