Justin Sun, Poloniex Flörtü Devam Ediyor: Poloniex Yeni Bir Borsayı Satın Aldı

Goldman Sachs desteli Circle ile yollarını oldukça kısa bir süre ilkin ayıran Poloniex’in, TRON kurucusu Justin Sun’ın liderlik etmiş olduğu Çinli yatırımcı grubu tarafınca satın almış olduğu öne sürülmüştü.

Justin Sun İddiaları Reddediyor

Poloniex ve Tron oldukça kısa sürede hamleleriyle iddiaları doğrulasa da hemen hemen resmi bir izahat yapılmadı. Justin Sun, Poloniex’i satın almış olduğu yöndeki iddiaları reddetmekle yetiniyor. Sadece görünen o ki kapalı kapılar arkasında meydana getirilen satın alım gelecek günlerde meyvelerini vermeye devam edecek.

Kısa bir süre ilkin Tron’u (TRX) listeleyen popüler kripto para borsası Poloniex, TRON Blockchain’i üstüne kurulu merkezsiz borsa (DEX) TRXMarket’i satın aldığını deklare etti. Poloniex, bir blog yazısı ile TRXMarket’in Çarşamba günü devralındığını deklare etti. TRXMarket’in fonksiyonlarının tümü Poloni DEX adı altında korunmaya devam edecek.

Blog yazısında TRXMarket’in 7 günlük işlem sayısının 30 milyonu aştığı belirtiliyor, CoinMarketCap’te ise borsanın son 24 saat içinde işlem hacminin 40.000 doların altında olduğu görülüyor.

Poloniex Eski Günlere Mi Dönüyor?

Piyasa araştırmacıları Poloniex’in Ekim ayından sonrasında pazar payında gözle görülür bir toparlanma yaşadığını belirtiyor. Borsa 2019’un büyük bir kısmında %1’ilik pazar payıyla yetinirken satın alımdan sonrasında bu oran %2’ye terfi etti. Yükselişin Poloniex’in, Circle’dan ayrıldıktan sonrasında komisyon ücretlerini kaldırmasının da bu durumda etkili olduğu düşünülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.